Bieg Papieski i moc atrakcji!

Rekreacyjny bieg z pięknym okolicznościowym medalem na mecie, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko już w niedzielę, 15 maja, w Parku Centralnym przy hali sportowej przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej. Na Festyn Rodzinno-Sportowy „Jan Paweł II papieżem sportowców” zapraszamy w godzinach 14.00-18.00.

 

Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O 15.00 wystartuje Bieg Papieski (zapisy od 13.00 do 14.30 w hali sportowej). Trasa długości dwóch kilometrów wytyczona zostanie alejkami parku. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 300 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. Udział w biegu jest bezpłatny, ale przy zapisach mile widziane są datki na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Numer zbiórki 2022/84/OR. Konto zbiórki zasilą także fundusze zebrane w trakcie festynu.

 

Atrakcji nie zabraknie! Dla dzieci będą dmuchańce, przejażdżki osiołkami, karmienie peruwiańskich alpaków, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane. Nieco starsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań (cholesterol, ciśnienie, pojemność płuc). Każdy znajdzie również coś dla siebie w wielkiej strefie gastronomicznej z domowymi wypiekami, potrawami z grilla i kuchnią polową z zupami. Przygotowane zostanie także stoisko z wyrobami wykonanymi przez uczestników placówek PSONI koło w Świdnicy.

 

Organizatorami Festynu Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców” są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, Fundacja Łączy nas Football, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Diecezja Świdnica i przychodnia ARS Medica.

 

 

PROGRAM FESTYNU RODZINNO-SPORTOWEGO „JAN PAWEŁ II PAPIEŻEM SPORTOWCÓW”

 

15.05.2022 (niedziela) – PARK CENTRALNY, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej

 

Czas trwania imprezy: 14.00-18.00

 

13.00-14.30 – zapisy do Biegu Papieskiego (hala sportowa)

15.00 – Bieg Papieski (2 km)

Skip to content