Ruszyły czwartki lekkoatletyczne (FOTO, WIDEO, WYNIKI)

125 uczestników zgromadziły pierwsze zawody reaktywowanego cyklu Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza przy pięknej pogodzie w czwartek, 12 września odbyła się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Sponsorami tej edycji były firmy JAKO i Matex.


Na dzieci i młodzież czekało 13 biegów na dystansach od 60 do 1200 metrów. Dla najlepszych były drobne upominki, dla wszystkich słodki poczęstunek i dobra zabawa. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejny Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już w 3 października o godzinie 17.00 na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się dwa cykle po cztery spotkania każdy. Terminy spotkań: czwartek – 12.09.2019, czwartek – 03.10.2019, czwartek – 07.11.2019, czwartek – 05.12.2019 – finał cyklu; czwartek – 05.03.2020, czwartek – 02.04.2020, czwartek – 07.05.2020, czwartek – 04.06.2020 – finał cyklu.

Wszyscy uczestnicy, którzy wystartują w co najmniej trzech biegach, po zakończeniu cyklu 4 biegów otrzymają pamiątkowy medal i dyplom oraz wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się podczas spotkań finałowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

60 metrów dziewcząt 20015 i młodsze

  1. Zola Budny                            50        (50)
  2. Łucja Trzcińska                     49        (49)
  3. Kasia Janeczko                      48        (48)
  4. Zosia Jarosz                           47        (47)
  5. Iga Cierniak                           46        (46)
  6. Maja Kosiorowska                 45        (45)
  7. Milena Liszka                        44        (44)
  8. Kornelia Mikundo                 43        (43)
  9. Nadia Budny                          42        (42)
  10. Ewa Wełna                             41        (41)
  11. Milena Smalec                       40        (40)    

60 metrów chłopców 2015 i młodsi

  1. Kacper Babiarz                      50        (50)
  2. Piotr Filipowicz                     49        (49)
  3. Alan Baran                             48        (48)
  4. Kacper Rewucki                    47        (47)
  5. Mikołaj Kułakowski              46        (46)
  6. Oskar Rozumkiewicz            45        (45)
  7. Natan Skwierawski                44        (44)

100 metrów dziewcząt 2013-2014

  1. Martyna Brańka                     50        (50)
  2. Gabrysia Orleańska               49        (49)
  3. Iza Majewska                         48        (48)
  4. Martyna Liszka                      47        (47)
  5. Maja Kulakowska                  46        (46)
  6. Iga Długołęcka                      45        (45)
  7. Klara Lipiecka                       44        (44)
  8. Hania Tyndel                         43        (43)
  9. Jowita Skwierawska              42        (42)
  10. Amelka Zarzecka                   41        (41)
  11. Pola Kosiorowska                  40        (40)    

100 metrów chłopców 2013-2014

  1. Tomasz Strauss                      50        (50)
  2. Franciszek Piekarz                 49        (49)
  3. Kajetan Dzien vel Rakoczy   48        (48)
  4. Franciszek Mizuła                 47        (47)
  5. Łukasz Wełna                        46        (46)
  6. Aleksander Lipski                  45        (45)
  7. Maksymilian Sawa                44        (44)
  8. Kacper Nikoniuk                   43        (43)
  9. Igor Bartczak                         42        (42)
  10. Wiktor Rozumkiewicz           41        (41)
  11. Radosław Pazdur                   40        (40)
  12. Krzysztof Marcjan                 39        (39)
  13. Kacper Węgrzecki                 38        (38)    

200 metrów dziewcząt 2011-2012

  1. Hania Smalec             50        (50)
  2. Nina Kistela               49        (49)
  3. Wiola Walendowska  48        (48)
  4. Zuzia Dorobek           47        (47)    
  5. Wiola Stefanowska    46        (46)

200 metrów chłopców 2011-2012

  1. Beniamin Miedziński            50        (50)
  2. Jakub Piekarz                         49        (49)
  3. Paweł Gorlowski                    48        (48)
  4. Jan Korczyński                      47        (47)
  5. Igor Skirgajło                         46        (46)
  6. Tymoteusz Skiwierawski       45        (45)
  7. Andrzej Skwierawski             44        (44)
  8. Kajetan Baran                                    43        (43)

400 metrów dziewcząt 2009-2010

  1. Ola Świerczek                        50        (50)
  2. Maja Długołącka       49        (49)
  3. Michalina Kozak       48        (48)
  4. Maja Kistela               47        (47)
  5. Hania Szponik            46        (46)
  6. Zosia Mikunda           45        (45)
  7. Hania Wajda              44        (44)
  8. Martyna Wajda          43        (43)
  9. Sara Grońska              42        (42)
  10. Maja Pazdur               41        (41)
  11. Natasza Kowalczyk   40        (40)
  12. Ola Szpytno               39        (39)
  13. Maja Walendowska    38        (38)
  14. Asia Wicher               37        (37)

400 metrów chłopców 2009-2010

  1. Staś Piekarz                50        (50)
  2. Oskar Walewski         49        (49)
  3. Wiktor Szostak           48        (48)
  4. Adam Jarosz              47        (47)
  5. Mikołaj Światowy      46        (46)
  6. Hubert Kurek             45        (45)
  7. Szymon Smalec         44        (44)
  8. Patryk Mikuła            43        (43)
  9. Szymon Wiśniewski  42        (42)

800 metrów dziewcząt 2007-2008

  1. Klaudia Wajda                       50        (50)
  2. Oliwia Brańka                                   49        (49)
  3. Martyna Budzyń                    48        (48)
  4. Wiktoria Szychowska                        47        (47)
  5. Julia Polaczek                                    46        (46)
  6. Maja Tomikowska                 45        (45)
  7. Zuzia Anusz                           44        (44)
  8. Ala Kurczyńska                     43        (43)
  9. Wiktoria Molinska                 42        (42)
  10. Nicola Wojtowicz                  41        (41)
  11. Zuzia Lebioda                                    40        (40)
  12. Hania Anusz                           39        (39)
  13. Laura Konior                          38        (38)
  14. Basia Biela                             37        (37)

800 metrów chłopców 2007-2008

  1. Dorian Pyk                             50        (50)
  2. Błażej Nikoniuk                     49        (49)
  3. Jeremi Skwierawski               48        (48)
  4. Nikodem Nowakowski          47        (47)
  5. Oscar Zych                             46        (46)
  6. Borys Szopa                           45        (45)
  7. Wiktor Terka                          44        (44)
  8. Wojtek Wyszyński                 43        (43)
  9. Tymon Dorobek                     42        (42)

1000 metrów dziewcząt 2005-2006

  1. Martyna Markiewicz             50        (50)
  2. Lena Szymczak                      49        (49)
  3. Oliwia Gryga                         48        (48)
  4. Malwina Kózka                     47        (47)
  5. Zuzia Gawrylyszyn                46        (46)

1000 metrów chłopców 2005-2006

  1. Adam Wróblewski                 50        (50)
  2. Krzysztof Wyszyński             49        (49)
  3. Mateusz Samek                      48        (48)
  4. Brajan Bryk                           47        (47)
  5. Kuba Kierul                           46        (46)
  6. Mikołaj Szpytma                   45        (45)
  7. Kuba Janik                             44        (44)
  8. Dorian Augustyniak               43        (43)
  9. Adrian Nizio                          42        (42)
  10. Daniel Szychowski                41        (41)    

1200 metrów chłopców 2002-2004

  1. Karol Walichnowski 50        (50)
  2. Patryk Rzepecki         49        (49)
  3. Wiktor Galimski        48        (48)
  4. Igor Kańczuga            47        (47)
  5. Kuba Włodarczyk      46        (46)

1200 metrów dziewcząt 2002-2004

  1. Alicja Klag                 50        (50)
  2. Kinga Kubisztal         49        (49)
  3. Roksana Łeńska         48        (48)
  4. Karina Biedroń          47        (47)    

Zdjęcia: Radosław Werner

« 1 z 5 »