Turniej hokej na lodowisku!

Tego jeszcze na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie było. Nasz obiekt będzie areną turnieju hokeja na lodzie amatorów. Już w niedzielę, 25 lutego w szranki staną zespoły z Wrocławia, Oleśnicy, Gostynia i Kalisza. Na uczestników i kibiców czeka sporo atrakcji. Wstęp wolny. Co ważne, w związku z turniejem ogólnodostępne ślizgawki ruszą w tym dniu wyjątkowo od godziny 15.30.

plakat turniej hokeja

Zachodnia Liga Hokejowa powstała w 2017 roku. To całkowicie amatorskie rozgrywki. Podobne istnieją w całej Polsce. – Dotąd nasz region był hokejową pustynią, a przecież na Dolnym Śląsku też są tradycje hokeja na lodzie – przekonuje Paweł Sokołowski z Watahy Wrocław, organizującej zawody, jednej z czterech drużyn, które zobaczymy w Świdnicy.

Od godziny 8.00 do 14.30 na tafli świdnickiego lodowiska odbędzie się sześć meczów pomiędzy drużynami Watahy Wrocław, Nielotów Oleśnica, Cebularzy Kalisz i Tygrysów Gostyń.  Mecze będą trwały 2×15 minut. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy umiejętności hokejowych, atrakcje dla dzieci i konkursy dla kibiców.

Skip to content