Sezon na lodowisku podsumowany!

Trzeci rok z rzędu lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zakończyło sezon z liczbą ponad 100 tysięcy gości!

Sezon 2017/18 trwał od 28 października 2017 roku do 4 marca 2018 roku, w sumie 133 dni. W tym czasie lodowisko odwiedziło 100.078 osób, średnio 752 dziennie! Największe oblężenie obiekt przeżywał w styczniu – 32.235 gości. Drugim najlepszym miesiącem był grudzień – 24.740 osoby, a trzecim listopad – 20.592. Z innych statystycznych ciekawostek odnotujmy: 61.017 wypożyczenia łyżew oraz 3319 wypożyczeń chodzików do nauki jazdy dla dzieci. 465 razy potrzebne było naostrzenie  łyżew.

Oprócz ślizgawek dla uczniów szkół oraz ślizgawek ogólnodostępnych w zakończonym sezonie obiekt był areną między innymi II Świdnickiej Olimpiady na Lodzie czy turnieju hokeja na lodzie amatorów. Świdnickie lodowisko było też bazą treningową saneczkarzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i hokeistów występującej w III lidze drużyny WTH Wrocław.

ststystyki lodowisko grafika

– W tym sezonie mogliśmy przyjąć gości w wyremontowanym obiekcie. Bardzo cieszymy się zarówno z podwyższenia standardu, jak i niesłabnącej popularności naszego lodowiska – nie tylko w Świdnicy i okolicy, ale na całym Dolnym Śląsku. Cały czas staramy się wzbogacać obiekt o sprzęt. W zakończonym sezonie przybyło pingwinków do nauki jazdy oraz kasków mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejny sezon na lodowisku rozpocznie się w październiku. W miesiącach wiosennych i letnich oraz wczesną jesienią obiekt będzie wykorzystywany przy organizacji różnych wydarzeń sportowych i miejskich, a także czasowo zamieni się w rolkowisko.

 

Skip to content