Triathlon pod dachem? Da się!

56 śmiałków stanęło na starcie niezwykłej imprezy w Świdnicy. Niezwykłej, bo na pływalni Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody w triathlonie. Wszystko odbyło się pod dachem. W jednym miejscu pływano oraz jeżdżono na rowerze stacjonarnym i biegano po bieżni mechanicznej.

Plan na ekstremalne zmęczenie był prosty: 10 minut pływania, potem 20 minut na rowerze i na deser 15 minut biegu. – Można było strasznie dać sobie w kość, ale o to przecież chodziło. Świetna impreza, świetnie zorganizowana, mam nadzieję, że będzie odbywała się w kolejnych latach – mówili zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy.

Tak naprawdę wygrali wszyscy, którzy dotarli do mety tego morderczego wyścigu, ale oczywiście prowadzone szczegółowe klasyfikacje.

Wśród panów zwyciężył Krzysztof Dominikowski, który łącznie pokonał 18,735 km. Drugi Karol Maciejewski i trzeci Łukasz Malaczewski uzyskali identyczny dystans 18,440 km, a o wyższym miejscu zadecydował lepszy wynik w próbie rowerowej. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Klóska (15,615 km), przed Katarzyną Kurowską (14,410 km) i Iloną Dobrochowską (14,065 km).

W ceremonii dekoracji wzięli udział: zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski, dyrektor ŚOSiR Jerzy Żądło, dyrektor Wydziału Promocji UM Świdnica Jacek Piekunko, kierownik Referatu Sportu UM Świdnica Radosław Werner, sekretarz Neptuna Świdnica Małgorzata Łaszuk, Anna Kryńska (Fitness World), Jacek Gołębiewski (Świdnicka Grupa Biegowa).

Na zawodach pojawiła się też, dopingowała oraz dekorowała uczestników medalami prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Organizatorem wydarzenia były Neptun Świdnica, Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fitness World – Galeria Świdnicka, Świdnicka Grupa Biegowa, Gminny Ludowy Klub Sportowy ,,Świdnica”.  Warto przy tym zauważyć, że po RST Półmaratonie Świdnickim, Biegu Noworocznym ZUPBADURA oraz AKTYWNI24 – Galeria Świdnicka, MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA to kolejna impreza sportowa w Świdnicy, której potencjał dostrzegają lokalni przedsiębiorcy i wspierają wydarzenie jako sponsor tytularny.

[Best_Wordpress_Gallery id=”98″ gal_title=”Triathlon 2018 wyniki”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”96″ gal_title=”Marconi Indoor Triathlon Świdnica 2018″]

Skip to content