Moc atrakcji nad zalewem

Rekreacyjny bieg wokół zalewu Witoszówka, zawody kajakowe, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko już w niedzielę, 20 maja na terenie przy Bosmanacie. Na Festyn Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców” zaprasza Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy i Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Wstęp wolny!

– Do wzięcia udziału w festynie zapraszamy całe rodziny. Atrakcji nie zabraknie, każdy znajdzie coś dla siebie. Hasło imprezy – „Jan Paweł II papieżem sportowców” idealnie wpisuje się w odbywające się w Świdnicy Dni Papieskie. Chcemy zaakcentować i przypomnieć, jak wielka wagę do sportu i aktywności fizycznej przywiązywał nasz wielki rodak – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

plakat festyn rodzinny

Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O 15.00 wystartuje Bieg Papieski (zapisy od 13.00 w Bosmanacie). Trasa długości nieco ponad dwóch kilometrów wytyczona zostanie wokół akwenu. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 500 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal.

O 16.00 rozpoczną się Rodzinne Zawody Kajakowe (zapisy od 15.00 w Bosmanacie). Dwuosobowe załogi (rodzic+dziecko do 18 lat) będą miały do pokonania dystans ok. 100 metrów. Ilość biegów i system rozgrywki uzależniony będzie od liczby uczestników. Limit załóg – 24.

Wokół Bosmanatu staną dmuchańce dla dzieci oraz miasteczka sportowe LZS i TKKF Licznikowiec. Będą pokazy policji, straży pożarnej i ratownictwa wodnego oraz przejażdżki żaglówką po zalewie. Na seniorów, ale i nie tylko czekać będzie stoisko Caritas z punktem badań medycznych. Będzie też coś dla duszy: występy laureatów IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka Radości”. Imprezie będzie towarzyszył również wątek charytatywny – akcja pomocowa dla ciężko chorej dziewczynki Zuzi Strzelczyk.

PROGRAM FESTYNU RODZINNO-SPORTOWEGO „JAN PAWEŁ II PAPIEŻEM SPORTOWCÓW”

20.05.2018 (niedziela) – BOSMANAT, UL. POLNA DROGA

Czas trwania imprezy: 14.00-18.00

13.00-14.30 – zapisy do Biegu Papieskiego (Bosmanat)

15.00 – Bieg Papieski

15.00-15.45 – zapisy do Rodzinnych Zawodów Kajakowych (Bosmanat)

16.00 – Rodzinne Zawody Kajakowe

Szczegóły, regulaminy: www.osir.swidnica.pl

Skip to content