Dni Papieskie na sportowo (foto)

Dopisała pogoda i frekwencja. Tłumy świdniczan aktywnie spędziło niedzielne popołudnie, 20 maja przy Bosmanacie nad zalewem Witoszówka. Wszystko w ramach Festynu Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców”. Do wspólnej zabawy zaprosił Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Świdnickim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Łączy nas Football.

Festyn trwał cztery godziny. Wokół Bosmanatu stanęły dmuchańce dla dzieci oraz miasteczka sportowe LZS i TKKF Licznikowiec. Były pokazy policji i straży pożarnej oraz zorganizowane przez świdnickich żeglarzy z Qbryga przejażdżki żaglówkami po zalewie Na seniorów, ale i nie tylko czekało stoisko Caritas z punktem badań medycznych oraz porady fizjoterapeuty. Było też coś dla duszy: występy laureatów IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka Radości”. Ponadto imprezie towarzyszył również wątek charytatywny – akcja pomocowa dla ciężko chorej dziewczynki Zuzi Strzelczyk.

W Biegu Papieskim wystartowało ponad 350 osób. Na wszystkich uczestników czekał efektowny pamiątkowy medal. Choć bieg na dystansie 2150 metrów miał charakter rekreacyjny, to odnotujmy, że najszybszą panią okazała się Izabela Augustynowska, a panem Piotr Kociołowicz.

W zawodach kajakowych z dystansem około 100 metrów zmagały się 24 rodzinne załogi. Najlepsi okazali się: Piotr i Marek Angiermanowie, przed Marcinem i Wojciechem Radwańskim, oraz Krzysztofem i Polą Rosiakami.

 

Foto: Mariusz Ordyniec

[Best_Wordpress_Gallery id=”113″ gal_title=”Bieg Papieski 2018″]

Skip to content