Siłacze powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika

Przed nami druga edycja Pucharu Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc. Miłośników sportów siłowych i kibiców zapraszamy w sobotę, 6 października do Galerii Świdnickiej.
plakat 2 puchar swidnickiego dzika

W zawodach wystartują siłacze z całej Polski. Rywalizacja będzie toczyła się wśród pań i panów w siedmiu kategoriach wagowych, a także trzech kategoriach OPEN (mężczyzn, kobiet i weteran +40 lat). Dodatkowo odbędą się zawody dedykowane tylko mieszkańcom Świdnicy na Najsilniejszego Świdniczanina i Najsilniejszą Świdniczankę. W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydować będą punkty liczone według formuły Wilks’a.
Zawody mają charakter otwarty. Mogą wziąć udział zawodnicy od 14 roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni. Zapisy będą prowadzone w dniu imprezy od godziny 9.00.

Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowane na godzinę 12.00. Imprezę uświetnią liczne atrakcyjne pokazy: kulturysty Szymona Króla i zawodnika Marcina Karkuli, który zmierzy się ze sztangą o wadze 400 kg. Swoje umiejętności zademonstrują młodzi akrobaci z MKS Polonia, a całość poprowadzi showman Maciej Więcek. Będą też konkursy dla publiczności – do wygrania wejściówki na zajęcia w CF 58100.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska.

Organizatorami wydarzenia są: MKS Polonia Świdnica – sekcja akrobatyki, Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka oraz Dominika, Krzysztof Bałysowie.

Partnerzy wspierający wydarzenie: JAKO, ACTIVLAB, FERROS, Radny Rady Miejskiej w Świdnicy – Krzysztof Grudziński, Piwnica Ratuszowa, Hotel Red Baron, KFC, Klub CF 58100.

Skip to content