Marconi Duathlon Świdnica – zapisy

Zanim sezon triathlonowy rozpocznie się na dobre i bez problemów będzie można pływać w odkrytych zbiornikach wodnych, to warto wcześniej rozruszać się i sprawdzić na szosowym duathlonie!

afisz duathlon

Marconi Duathlon Świdnica zaplanowany jest na 5 maja 2019 roku i właśnie ruszają zapisy. Więcej informacji o zawodach znajdziecie na stronie: https://duathlonswidnica.pl

Na  Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych! Zawody organizowane są jednak w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym bike’u. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Na stadionie zlokalizowana jest też strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że obie impreza będzie niezwykle widowiskowa.

Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach.
CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach.
Zawodnicy duathlonu, którzy nie posiadają szos lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition! To nie wynik jest najważniejszy, a sam start i ukończenie zawodów. Szykuje się więc niezła zabawa dla amatorów aktywnego wypoczynku, którzy będą mogli wyruszyć na kolarską trasę szosową na różnego rodzaju rowerach miejskich czy górskich.

Ceny za pakiet startowy zaczynają się od 69 złotych – w Świdnicy (dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego firmy Marconi). Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza pula pakietów jest w najniższych cenach a wraz z upływającym czasem – ceny będą się zmieniać.

ZAPISY: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4390

Puchar czterech duathlonów
Szosowy Marconi Duathlon Świdnica jest zawodami Pucharu Duathlonu, na który składają się 4 imprezy. Obok imprez organizowanych na asfaltowych szosach można wziąć udział również w wyścigach, gdzie trasy rowerowe będą miały bardziej crossowy charakter. Cały cykl zacznie się pod koniec marca, a skończy w ostatni weekend września, a dokładny terminarz prezentuje się następująco:

puchar duathlon

Cross Uraz Duathlon – 31.03.2019 – Uraz k.Wrocławia (cross), https://cudnadodra.pl/
Marconi Duathlon Świdnica – 5.05.2019 – Świdnica (szosa), https://duathlonswidnica.pl/
Duathlon Zgorzelec – 19.05.2019 – Zgorzelec (szosa), http://duathlonzgorzelec.pl Duathlon ACDC FINAL COUNTDOWN – 29.09.2019 – Brzeg Dolny (cross), zapisy niebawem.

Organizatorem Marconi Duathlonu Świdnica, jak i całego cyklu pucharu Duathlonu jest Platforma Sportów Wytrzymałościowych – doświadczony organizator zawodów, co gwarantuje ciekawe zawody, świetną organizację i wyborną zabawę w sportowej atmosferze!

Skip to content