Mali Wspaniali po raz trzeci! (foto)

Dobiegła końca 3. edycja programu sportowo-edukacyjnego „Mali Wspaniali” w Świdnicy. W zabawie pod hasłem „Sporty The World Games 2017” brało udział 450 dzieci z 7 przedszkoli z miasta. Na zakończenie programu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom nadający mu tytuł „Małego Mistrza”.

mali_wspaniali_2018

Projekt „Mali Wspaniali” w Świdnicy jest realizowany od kwietnia 2016 roku i obejmuje cykl bezpłatnych zajęć sportowo-edukacyjnych oraz Świdnicki Test Przedszkolaka. Od początku programem zostało objętych 1300 dzieci w wieku 4-6 lat. Jego celem jest edukacja i wychowanie przez sport w formie gier i zabaw ruchowych. W każdej edycji są przeprowadzane testy sprawnościowe wykazujące poprawę siły, koordynacji, zwinności i szybkości wśród dzieci.

Dobre nawyki najlepiej wyrabiać już od najmłodszych lat. W ten sposób chcemy zachęcić dzieci, a przy okazji ich rodziców do większej aktywności fizycznej na co dzień czy to poprzez zorganizowane zajęcia sportowe czy zwykłe spacery w wolnym czasie. Im częściej będziemy się po prostu ruszać tym lepiej dla naszego zdrowia – podkreśla Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu w Świdnicy.

Koordynatorem programu jest Tomasz Bohuszewicz ze Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”. Program jest realizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Foto: Radosław Werner

Skip to content