Rekordowy Bieg Niepodległości (FOTO)

Mroźna pogoda nie zniechęciła chętnych do uczczenia na sportowo Narodowego Święta Niepodległości. Na dziewiątej edycji Biegu Niepodległości w świdnickim Rynku stawiło się ponad półtora tysiąca osób. To absolutny rekord imprezy organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Lista zgłoszeń zamknęła się liczbą 1585 osób, w tym 880 panów i 705 pań. Na imprezie pojawili się goście z całej Polski, a nawet zagranicy. Tradycyjnie nie był mierzony czas, ani notowane miejsce. Liczył się sam udział. Na biegaczy czekały cztery pętle trasy wytyczonej świdnicką starówką. Pętla mierzyła 1250 metrów. Można było pokonać od jednego do czterech okrążeń. Pamiątką z biegu była okolicznościowa koszulka i medal. Medale wykonane na kanwie pomysłu 13-letniego Dawida Szydłowskiego z Witoszowa, zwycięzcy ogłoszonego przez ŚOSiR konkurs na projekt wręczali prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, jej zastępcy Marek Suwalski i Szymon Chojnowski, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, dyrektor ŚOSiR-u Jerzy Żądło, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, Jan Dzięcielski oraz hm Mariola Pamuła, komendant hufca ZHP Świdnica.

Po biegu rozlosowano kilkadziesiąt  karnetów wolnego wstępu na lodowisko i pływalnię krytą ŚOSiR-u oraz talonów wartości 100 złotych do Sklepu Sportowego JT Sport z ulicy Pułaskiego, Restauracji Manufaktura z z ulicy Bystrzyckiej, Kryształowej Gospody Kuflowej z ulicy Równej i restauracji Da Grasso z ulicy Zamkowej. Dodatkowo, przed biegiem w biurze zawodów, rozdane zostały zaproszenia na bezpłatny trening do Fitness World Świdnica w Galerii Świdnickiej. Tradycyjnie uhonorowano najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Nagrody powędrowały do  dziesięciomiesięcznego Wojtusia Pyka oraz urodzonej przed II wojną światową Janiny Kapy. Specjalny upominek oraz chóralne sto lat otrzymała obchodząca w tym dniu swoje urodziny Katarzyna Kalita.

Głównymi organizatorami 9. Biegu Niepodległości Świdnica 2016 były: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy i Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorami byli Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie mieściło się biuro zawodów, ZHP Hufiec Świdnica, który  wystawił ponad trzydziestkę harcerzy do biura zawodów i zabezpieczenia trasy, firma JAKO, która nagrodziła wolontariuszy oraz troszczący się o profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem Cross Fit Box 74 i będąca zapleczem biegu Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

FOTO: Radosław Werner

 

 

Skip to content