Tiger z medalami MP

W sobotę 13 kwietnia kadra SKT „Tiger” Świdnica rywalizowała podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF w Będzinie. Cały zespół spisał się rewelacyjnie i po wielu zaciętych pojedynkach wywalczył 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Najlepiej z całego zespołu zaprezentowała się Zuzanna Klimczak, która wygrała konkurencje walki przerywanych i ciągłych oraz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych w najliczniejszej kategorii juniorów młodszych. Złote medale podczas Mistrzostw zdobyli również w konkurencji układów formalnych Emilia Brodziak oraz Bogdan Kuropiatnyk.

Dekoracja zwycięzców turnieju

taekwondoo_tiger

Dużo emocji dostarczyły walki juniorów gdzie Michał Pietrzak debiutował tej kategorii wiekowej na MP. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale kategorii – 76 kg spotkał się z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy. Po zaciętej walce ostatecznie zaczął 2 miejsce.

W skład świdnickiej drużyny weszło 17 zawodników, 6 opiekunów, 5 sędziów i 3 sekundantów. Jak podkreśla trener Tomasz Bohuszewicz: – Sukces na Mistrzostwach Polski to efekt pracy całego naszego zespołu, który był zaangażowany podczas okresu przygotowawczego oraz podczas zawodów.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki wsparciu finansowanemu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.