Olimpiada na Lodzie (FOTO)

Pięć reprezentacji świdnickich szkół podstawowych stanęło na starcie I Świdnickiej Olimpiady na Lodzie. Impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Gimnazjum nr 2 w Świdnicy w poniedziałek, 6 lutego odbyła się na lodowisku przy ulicy Śląskiej.

Na dzieci z klas 4-6 czekało pięć konkurencji wystawiających na próbę umiejętność jazdy na łyżwach, zwinność, szybkość i precyzję. Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Nagrody – drobne upominki i słodycze – były dla wszystkich, choć oczywiście najlepsi za swój wysiłek dostali coś dodatkowego. Zawodnicy trzech szkół z najwyższa liczbą punktów otrzymali dziesięciowejściowe karnety na lodowisko. Nagrody wręczał dyrektor ŚOSiR-u, Jerzy Żądło. – Mam nadzieję, że ta impreza na stałe wejdzie do kalendarza zawodów sportowych w Świdnicy i na kolejnej olimpiadzie spotkamy się za rok – podkreśla dyrektor.  

– Po bardzo udanej imprezie z okazji Dnia Praw Dziecka, która odbyła się w listopadzie, chcieliśmy zaprosić uczniów szkół podstawowych na zawody na lodzie. Stąd pomysł na olimpiadę – tłumaczy koordynator zawodów Mariusz Kuc z Gimnazjum nr 2.

Ostatecznie w I Świdnickiej Olimpiadzie na Lodzie triumfowała Szkoła Podstawowa nr 4 (22 punkty), przed SP 8 (21 punktów), SP 1 (13 punktów), NSP Bliżej Dziecka (11 punktów) i SP 6 (8 punktów).  Punktowana nie była jedynie niecodzienna rozgrzewka – aerobik na lodzie. Prowadzona przez Joannę Pijanowską seria ćwiczeń w rytm energetycznej muzyki rozpoczęła olimpiadę.

[Best_Wordpress_Gallery id=”35″ gal_title=”Olimpiada na lodzie”]

 

Skip to content