Świdnica pomogła byłej siatkarce (FOTO, WIDEO)

Brawa dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do powodzenia akcji „Łączy nas sport i siatkówka”. Festyn z atrakcyjnymi pokazami i licytacjami zorganizowano, aby wesprzeć specjalistyczne leczenie byłej siatkarki Polonii – Małgorzaty Lizak-Podleśnej.

Impreza zorganizowana przez siatkarską Polonię, Gryf Świdnica i portal Swidnica24.pl odbyła się w niedzielę, 19 lutego w hali na osiedlu Zawiszów. Pierwsze dane o zebranych funduszach mówią o kwocie ponad 15 tysięcy złotych, ale wiadomo, że pieniędzy będzie więcej. Część pamiątek trafiło na aukcje internetowe, których wyniki poznamy w późniejszym terminie.

W trakcie imprezy najwyższą cenę – 2200 złotych uzyskano za złoty medal Mistrzostw Świata z 2014 roku wywalczony przez reprezentację polskich siatkarzy. Trofeum zakupił Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica. Do puszki 2000 dorzucił Wiesław Żurek, który mocno licytował w imieniu byłych działaczy Polonii/Sparty Świdnica. Jedną z pierwszych i najmocniej licytowanych pamiątek była reprezentacyjna koszulka wałbrzyszanina Krzysztofa Ignaczaka. Za 700 złotych nabyła ją wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk. Wśród najciekawszych pamiątek były reprezentacyjna koszulka Bartosza Kurka czy pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

38-letnia Małgorzata Lizak-Podleśna od 20 lat cierpi na nawracające zapalenie chrząstek. To podstępna choroba, która potrafi zmienić życie w pełen bólu koszmar. Ratunkiem jest nierefundowana przez NFZ kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych, która zatrzyma chorobę i nieco poprawi komfort życia.

foto Radosław Werner, wideo Mariusz Ordyniec

[Best_Wordpress_Gallery id=”36″ gal_title=”Festyn dla Gosi”]

Skip to content