Lodowisko w remoncie (foto, video)

Wraz z zakończeniem sezonu ślizgawek przyspieszył remont lodowiska Świdnickiego Sportu i Rekreacji. To pierwsze od trzydziestu lat kompleksowe prace w obiekcie, który w lipcu będzie gościł sportowców Światowych Igrzysk The World Games 2017.

Efekt części prac już widać z zewnątrz. To przede wszystkim nowa elewacja. Trwa przebudowa strefy wejścia, wkrótce rozpoczną się prace poprawiające estetykę przed obiektem. Wewnątrz wyremontowano i wykończono nieużywane od lat pomieszczenia na piętrze, gdzie już powstały dwie nowe szatnie i pomieszczenie konferencyjne.

Gruntowny lifting przejdzie sama hala lodowiska i wszystkie przyległe do niej pomieszczenia, w tym szatnie i toalety. Wymieniona zostanie część balustrad na trybunach, będzie poprawione oświetlenie i akustyka obiektu. Zamontowane zostanie nowe nagłośnienie. Zakres prac obejmuje też wyrównanie i wylanie posadzki. Sama arena doczeka się specjalnej podłogi, na której rozgrywany będzie turniej hokeja na rolkach w ramach TWG. Bandy zostaną częściowo podwyższone ściankami z pleksi.

Przypomnijmy, że w ramach remontu w hali lodowiska wykonano już wentylację mechaniczną, a w 2015 roku do użytku oddano znajdujący się bezpośrednio przy obiekcie duży parking.

Remont lodowiska będzie łącznie kosztował ok. 5,5 mln złotych. 2 mln złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe środki z budżetu Świdnicy.

Remont przeprowadzany jest z myślą o igrzyskach The World Games. Chcemy godnie przywitać uczestników zawodów i kibiców. W sposób szczególny cieszę się jednak, że po zakończonych zawodach obiekt będzie służył świdniczanom i gościom naszego lodowiska. Znacząco poprawi się estetyka i komfort korzystania z obiektu. Poza tym będziemy mieli szansę na szersze wykorzystanie hali lodowiska – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

[Best_Wordpress_Gallery id=”37″ gal_title=”Modernizacja lodowiska”]

Skip to content