Wręczono nagrody sportowe

Świdniccy sportowcy, trenerzy oraz działacze otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej za 2018 rok. Ich uroczyste wręczenie odbyło się podczas  kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy.

Uhonorowani zostali:   

1) nagrodą indywidualną za osiągnięte wyniki sportowe

a)  w wysokości 700 zł:

  • Tomasz Paździora – taekwondo, UKS Taekwon-do Gryf

b)  w wysokości po 500 zł:

  • Karolina Malinowska – taekwondo, UKS Taekwon-do Gryf
  • Dominika Sokołowska – pływanie, Klub Sportowy Neptun Świdnica,
  • Maja Lęga – pływanie, Klub Sportowy Neptun Świdnica ,
  • Damian Cabaj – lekkoatletyka, biegi uliczne,
  • Paweł Kondzior – lekkoatletyka,
  • Krzysztof Dominikowski – triathlon i bieganie, Żelazna Świdnica,
  • Kamil Guźliński – boks, Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,
  • Damian Wis – boks, Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,
  • Zuzanna Rut – siatkówka, MKS Polonia Świdnica,
  • Kamil Halicki – modelarstwo, Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej,
  • Adam Chodyniecki – speedcubing,
  • Piotr Sułek – kolarstwo, Klub Sportowy Sułek Sport,
  • Katarzyna Brzezińska – judo, UKS Judo Świdnica

c) w wysokości po 400 zł:

                   – Amelia Cieślak – akrobatyka, UKS Acro Club Świdnica,

                   – Roksana Niedziałkowska – akrobatyka, UKS Acro Club Świdnica,

                   – Karolina Kozieł – akrobatyka, UKS Acro Club Świdnica,

                   – Szymon Wolano – akrobatyka, MKS Polonia Świdnica,

                   – Zuzanna Idziak – akrobatyka, MKS Polonia Świdnica,

                   – Michał Pietrzak – taekwondo, UKS Taekwon-do Tiger,

                   – Zuzanna Klimczak – taekwondo, UKS Taekwon-do Tiger,

                   – Weronika Borkowska – taekwondo, UKS Taekwon-do Gryf,

                   – Anna Wojas – taniec towarzyski i sportowy,

                   – Tomasz Wojas – taniec towarzyski i sportowy,

                   – Tytus Tomkiewicz – judo, UKS Judo Świdnica

2) nagrodą zespołową za osiągnięte wyniki sportowe:

a)  w wysokości 1700 zł Akademia Piłki Ręcznej – drużyna w składzie:

– Dawid Pajdała,

– Igor Michalski,

– Filip Gusiacki,

– Stanisław Madziara,

– Julian Buczma,

– Daniel Dąbrowski,

– Antoni Szporko,

– Kornel Dziedzic,

– Damian Wiktor,

– Mateusz Myśliński,

– Maciej Markowski,

– Damian Królak,

– Stanisław Dzięcielski,

– Ksawery Włostowski,

– Szymon Wieczorek,

– Michał Bieżyński,

– Konrad Hollinger.

b)  w wysokości 1680 zł MKS Polonia Stal Świdnica – drużyna w składzie:

–  Chromański Mateusz,

– Cieślak Marcel,

– Cybruch Oskar,

– Duda Mateusz,

– Homa Karol,

– Korab Eryk,

– Kostek Oskar,

– Jakub Król

– Lipiński Hubert,

– Malinowski Igor,

– Paliński Patryk,

– Safian Jakub,

– Sauter Allan,

– Simlat Adrian,

– Sprawka Aleksander,

– Stańczak Maciej,

– Franciszek Nowak

– Taratuta Patryk,

– Widła Piotr,

– Zawiła Igor

– Leon Ziętek

c)  w wysokości 1120 zł UKS GRYF Świdnica – drużyna w składzie:

– Charuży Hubert,

– Grzechynia Bartłomiej,

– Haręza Michał,

– Jernutowski Wiktor

– Kazimierski Kuba,

– Kosmala Jakob,

– Krakowiak Nikodem,

– Łuczak Filip,

– Patyk Sebastian,

– Patyk Damian,

– Pieńkowski Szymon,

– Podleśny Patryk,

– Wciórka Igor,

– Witaszczyk Patryk.

3)  nagrodą dla trenerów prowadzących szkolenia zawodników:

a)  w wysokości 750 zł:

  • Anna Kozieł – akrobatyka – UKS Acro Club Świdnica
  • Piotr Pas – Akrobatyka – MKS Polonia Świdnica

b)  w wysokości po 700 zł:

  • Tomasz Szporko – piłka ręczna, Akademia Piłki Ręcznej,
  • Mirosław Treczyński – boks, Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,
  • Bartłomiej Zamęcki, judo, klub UKS Judo Świdnica,
  • Mariusz Krupczak – piłka nożna – MKS Polonia Stal Świdnica,
  • Janusz Masny – piłka nożna – UKS Gryf Świdnica,
  • Magdalena Sadowska – siatkówka, MKS Polonia Świdnica.

4)  nagrodą dla osób wyróżniających się w działalności sportowej:  

a)  w wysokości po 1000 zł:

  • Tadeusz Piłat – piłka nożna,
  • Dariusz Stachurski – piłka nożna, MKS Polonia Stal Świdnica,
  • Jan Moczała – TKKF Bolko Świdnica,
  • Arkadij Makowiejew – piłka ręczna, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej.

Za zaangażowanie i pomoc przy organizacji miejskich wydarzeń sportowych oraz za wsparcie rozwoju sportu i jego promocji wśród mieszkańców, prezydent przyznała także tytuły „Mecenasa świdnickiego sportu” dla dwóch lokalnych firm: Krause i cukierni „Kasia”.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy kolejnych osiągnięć sportowych i satysfakcji z prowadzonej działalności sportowej.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Zdjęcia: Wiktor Bąkiewicz

« 1 z 2 »