Znamy mistrzów Czwartków

Zakończył się pierwszy cykl reaktywowanych po dwudziestu latach Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Ostatnie tegoroczne spotkanie na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy odbył się w czwartek, 5 grudnia. Mimo mroźnej aury wystartowało 114 osób. W sumie, w przynajmniej w jednej edycji wzięły udział 202 osoby, a 114 wystąpiło w trzech lub czterech zawodach i w nagrodę za systematyczność zostało uhonorowanych pamiątkowym medalami.

Foto Aktywna Świdnica

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W gronie sponsorów znaleźli się firmy: SONEL, Szkoła Spawania Wiktora Brydaka, Matex i JAKO, ZUPBADURA. Ci ostatni na grudniowe spotkanie ufundowali słodycze, którymi spora grupa Mikołajów i Śnieżynek częstowała młodych biegaczy.

Finał cyklu uświetnili swoją obecnością zastępy prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski i Jerzy Żadło, którzy nagradzali najlepszych. Wygrali tak naprawdę wszyscy, którzy włączyli się w tę inicjatywę, ale odnotujmy nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli nimi: Łucja Trzcińska, Alan Baran i Piotr Filipowicz (2015 i młodsi), Martyna Brańka, Franiciszek Piekarz, Tomasz Strauss (2013-2014), Hanna Smalec, Jakub Piekarz (2011-2012), Maja Długołęcka, Stanisław Piekarz (2009-2010), Oloiwia Brańka, Błażej Nikoniuk (2007-2008), Martyna Markiewicz, Mateusz Samek (2005-2006) oraz Kinga Kubisztal, Patryk Rzepecki (2002-2004). Martyna Brańka była jedyna zawodniczką, która wygrała wszystkie cztery swoje biegi!

W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się dwa cykle po cztery spotkania każdy. Terminy spotkań: drugiego cyklu: czwartek – 05.03.2020, czwartek – 02.04.2020, czwartek – 07.05.2020, czwartek – 04.06.2020 – finał cyklu.

Wyniki kolejno: liczba punktów za start z 5.12.19 r., (liczba punktów ogółem), liczba startów w cyklu, miejsce w klasyfikacji generalnej

60 metrów dziewcząt: 2015 i młodsze

1.       Łucja Trzcińska 50 (199) 4 1

2.       Kasia Janeczko 49 (194) 4 2

3.       Maja Kosiorowska 48 (181) 4 4

4.       Zosia Jarosz 47 (187) 4 3

5.       Zuzia Sikora 46 (123) 3 9

6.       Milena Smalec 45 (171) 4 6

7.       Inga Sobol 44 (123) 3 9

8.       Ewa Wełna 43 (172) 4 5

9.       Milena Liszka 42 (131) 3 8

10.    Iga Cierniak – (139) 3 7

11.    Ola Antoniak – (89) 2 11

12.    Kornelia Mikundo – (84) 2 12

13.    Zola Budny – (50) 1 13

14.    Antosia Stanecka – (49) 1 14

15.    Nadia Budny – (42) 1 15

16.    Kaja Michalska – (41) 1 16

17.    Nina Lato – (40) 1 17

18.    Zuzia Michalska – (38) 1 18

19.    Inka Madej – (37) 1 19


60 metrów chłopców: 2015 i młodsi

1.       Antoni Kraus 50 (150) 3 4

2.       Kacper Babiarz 49 (148) 3 5

3.       Antoni Piekarz 48 (140) 3 6

4.       Alan Baran 47 (190) 4 1

5.       Piotr Filipowicz 46 (190) 4 1

6.       Wojciech Pyk 45 (45) 1 11

7.       Mikołaj Kułakowski 44 (175) 4 3

8.       Oskar Rozumkiewicz 43 (129) 3 7

9.       Tymoteusz Gryka 42 (127) 3 8

10.    Natan Skwierawski 41 (125) 3 9

11.    Kacper Rewucki – (92) 2 10

12.    Kamil Walczak – (45) 1 11

13.    Oskar Jamruziński – (44) 1 13

14.    Nikodem Lebioda – (44) 1 13

15.    Wiktor Soiński – (39) 1 14


100 metrów dziewcząt: 2013-2014

1.       Martyna Brańka 50 (200) 4 1

2.       Natalia Amroży 49 (96) 2 10

3.       Gabrysia Orleańska 48 (194) 4 2

4.       Martyna Liszka 47 (186) 4 3

5.       Iga Długołęcka 46 (177) 4 5

6.       Maja Kulakowska 45 (178) 4 4

7.       Pola Kosiorowska 44 (161) 4 8

8.       Hania Tyndel 43 (170) 4 6

9.       Jowita Skwierawska 42 (167) 4 7

10.    Iza Majewska – (97) 2 9

11.    Zuzia Zielińska – (93) 2 11

12.    Antosia Cebo – (91) 2 12

13.    Klara Lipecka – (78) 2 13

14.    Jagoda Antoniak – (76) 2 14

15.    Ania Szczepańska – (41) 1 15

16.    Amelka Zarzecka – (41) 1 15

17.    Maja Suchodolska – (39) 1 17

18.    Hanna Kupiec – (39) 1 17

19.    Julia Traczyńska – (36) 1 19

20.    Zofia Pabel – (35) 1 20

100 metrów chłopców: 2013-2014

1.       Franciszek Piekarz 50 (198) 4 1

2.       Tomasz Strauss 49 (198) 4 1

3.       Łukasz Wełna 48 (186) 4 4

4.       Kajetan Dzien vel Rakoczy 47 (191) 4 3

5.       Franciszek Mizuła 46 (184) 4 5

6.       Wiktor Krukierek 45 (130) 3 8

7.       Filip Kasperkiewicz 44 (124) 3 10

8.       Wiktor Stawicki 43 (43) 1 17

9.       Wiktor Rozumkiewicz 42 (126) 3 9

10.    Kacper Nikoniuk 41 (167) 4 6

11.    Krzysztof Marcjan 40 (159) 4 7

12.    Wit Gładysz 39 (113) 3 11

13.    Radosław Pazdur – (100) 3 12

14.    Olivier Chlewicki – (91) 2 13

15.    Jacek Barańczak – (46) 1 14

16.    Aleksander Lipski – (45) 1 15

17.    Maksymilian Sawa – (44) 1 16

18.    Igor Bartczak – (42) 1 18

19.    Stanisław Rolski – (42) 1 18

20.    Mikołaj Babiarz – (39) 1 20

21.    Piotr Zawadzki – (38) 1 21

22.    Kacper Węgrzecki – (38) 1 21

200 metrów dziewcząt: 2011-2012

1.       Zosia Malczyk 50 (150) 3 3

2.       Natalia Bienias 49 (146) 3 4

3.       Hania Smalec 48 (187) 4 1

4.       Maja Ćwik 47 (144) 3 5

5.       Otylia Kraus 46 (139) 3 6

6.       Nina Kistela 45 (184) 4 2

7.       Zuzia Dorobek – (89) 2 7

8.       Wiola Walendowska – (48) 1 8

9.       Jagoda Perzowicz – (47) 1 9

10.    Wiola Stefanowska – (46) 1 10

11.    Zuzanna Tomczyk – (44) 1 11

12.    Maria Mikołajczyk – (44) 1 11

13.    Nadia Rawska – (43) 1 13

200 metrów chłopców: 2011-2012

1.       Beniamin Miedziński 50 (150) 3 7

2.       Jakub Piekarz 49 (197) 4 1

3.       Karol Walczak 48 (97) 2 14

4.       Błażej Mikołajczyk 47 (143) 3 8

5.       Kuba Migas 46 (137) 3 10

6.       Paweł Gorlowski 45 (183) 4 2

7.       Jan Korczyński 44 (178) 4 3

8.       Fryderyk Miedziński 43 (128) 3 11

9.       Miłosz Styczeń 42 (125) 3 12

10.    Fabian Piotrowski 41 (123) 3 13

11.    Kajetan Baran 40 (160) 4 5

12.    Tymoteusz Skwierawski 39 (160) 4 5

13.    Andrzej Skwierawski 38 (168) 4 4

14.    Roch Gładysz 37 (73) 2 15

15.    Igor Skirgajło – (138) 3 9

16.    Dorian Rawski – (38) 1 16

17.    Adrian Rawski – (35) 1 17

400 metrów dziewcząt: 2009-2010

1.       Ola Świerczek 50 (150) 3 6

2.       Michalina Kozak 49 (194) 4 2

3.       Maja Długołącka 48 (196) 4 1

4.       Laura Mikołajczyk 47 (140) 3 7

5.       Maja Kistela 46 (186) 4 3

6.       Zofia Mikunda 45 (134) 3 8

7.       Ola Szpytma 44 (170) 4 4

8.       Magdalena Biała 43 (126) 3 10

9.       Joanna Wicher 42 (157) 4 5

10.    Martyna Wajda – (132) 3 9

11.    Natasza Kowalczyk – (121) 3 11

12.    Hania Wajda – (88) 2 12

13.    Zuzanna Kupiec – (47) 1 13

14.    Hania Szponik – (46) 1 14

15.    Sara Grońska – (42) 1 15

16.    Maja Pazdur – (41) 1 16

17.    Natalia Morasiewicz – (41) 1 16

18.    Hanna Konior – (38) 1 18

19.    Maja Walendowska – (38) 1 19

20.    Julia Trela – (36) 1 20

400 metrów chłopców: 2009-2010

1.       Robert Mikołajczyk 50 (150) 3 5

2.       Stanisław Piekarz 49 (195) 4 1

3.       Oskar Walewski 48 (191) 4 2

4.       Szymon Smalec 47 (135) 3 7

5.       Patryk Mizuła 46 (171) 4 3

6.       Mateusz Biela 45 (128) 3 8

7.       Szymon Wiśniewski 44 (168) 4 4

8.       Wiktor Szustak – (139) 3 6

9.       Krystian Grzybowski – (98) 2 8

10.    Adam Jarosz – (93) 2 10

11.    Mikołaj Światowy – (46) 1 11

12.    Hubert Kurek – (45) 1 12

13.    Oskar Biela – (45) 1 12

14.    Dominik Muszewski – (44) 1 14

15.    Mateusz Woźnica – (43) 1 15

16.    Kacper Dzień vel Rakoczy – (42) 1 16

17.    Piotr Konarski – (39) 1 17

800 metrów dziewcząt: 2007-2008

1.       Oliwia Brańka 50 (199) 4 1

2.       Zuzanna Anusz 49 (178) 4 3

3.       Kinga Mierlak 48 (138) 3 9

4.       Maja Tomikowska 47 (182) 4 2

5.       Ala Korczyńska 46 (175) 4 4

6.       Jagoda Babiarz 45 (140) 3 8

7.       Wiktoria Szychowska 44 (175) 4 4

8.       Adela Zaręba 43 (123) 3 10

9.       Emilia Konarska 42 (78) 2 14

10.    Wiktoria Molinska 41 (161) 4 6

11.    Basia Biela 40 (113) 3 12

12.    Martyna Budzyń – (146) 3 7

13.    Klaudia Wajda – (143) 3 8

14.    Hanna Anusz – (114) 3 11

15.    Wiktoria Błądzińska – (89) 2 13

16.    Zuzia Lebioda – (78) 2 14

17.    Laura Konior – (75) 2 16

18.    Julia Polaczek – (46) 1 17

19.    Nicola Wojtowicz – (41) 1 18

800 metrów chłopców: 2007-2008

1.       Błażej Nikoniuk 50 (199) 4 1

2.       Dorian Pyk 49 (196) 4 2

3.       Jeremi Skwierawski 48 (188) 4 3

4.       Oscar Zych 47 (142) 3 4

5.       Nikodem Nowakowski 46 (93) 2 7

6.       Hubert Mikołajczyk 45 (139) 3 5

7.       Wiktor Terka 44 (133) 3 6

8.       Wiktor Zieliński – (90) 2 8

9.       Szymon Dorobek – (86) 2 9

10.    Kacper Sochacki – (47) 1 10

11.    Borys Szopa – (45) 1 11

12.    Wojtek Wyszyński – (43) 1 12

1000 metrów dziewcząt: 2005-2006

1.       Martyna Markiewicz 50 (199) 4 1

2.       Pola Rosiak 49 (147) 3 4

3.       Oliwia Gryga 48 (189) 4 2

4.       Lena Szymczak 47 (189) 4 3

5.       Hania Świerczek – (97) 2 5

6.       Zuzia Gawrylyszyn – (91) 1 6

7.       Malwina Kózka – (47) 1 7

1000 metrów chłopców: 2005-2006

1.       Adam Wróblewski 50 (150) 3 5

2.       Jakub Greinert 49 (145) 3 6

3.       Mateusz Samek 48 (195) 4 1

4.       Kuba Janik 47 (136) 3 8

5.       Kuba Kierul 46 (189) 4 2

6.       Mikołaj Szpytma 45 (183) 4 3

7.       Adrian Nizio 44 (86) 2 10

8.       Dorian Augustyniak 43 (175) 4 4

9.       Daniel Szychowski 42 (127) 3 9

10.    Mikołaj Dębosz 41 (41) 1 13

11.    Brajan Bryk – (143) 3 7

12.    Krzysztof Wyszyński – (49) 1 11

13.    Adrian Nizio – (42) 1 12

1200 metrów dziewcząt: 2002-2004

1.       Alicja Klag 50 (150) 3 2

2.       Kinga Kubisztal 50 (198) 4 1

3.       Karina Biedroń 50 (146) 3 3

4.       Emilia Jabłońska – (48) 1 4

5.       Roksana Łeńska – (48) 1 4


1200 metrów chłopców: 2002-2004

1.       Patryk Rzepecki 50 (197) 4 1

2.       Igor Kańczuga 49 (192) 4 2

3.       Kuba Włodarczyk 48 (188) 4 3

4.       Karol Walichnowski – (100) 2 4

5.       Wiktor Galimski – (97) 2 5