3. Marconi Duathlon Świdnica wystartuje już we wrześniu. Trwają zapisy!

Już we wrześniu w Świdnicy znów będziemy mogli na żywo śledzić zmagania triathlonistów. Przed zawodnikami ekscytująca rywalizacja na etapach biegowych i kolarskim. Podczas wydarzenia zaplanowano także sportowe atrakcje dla najmłodszych. Trzecia edycja Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się 26 września 2021. Na zawody jeszcze można się zapisać!

Zawodnik Marconi Duathlon Świdnica

Dzięki inicjatywie Miasta Świdnicy i sponsora tytularnego Grupy Marconi ten piękny sport, jakim jest triathlon, jak i jej odmiana duathlon na stałe zawitały do Świdnicy. Zmagania triathlonistów świdniczanie na żywo mogą oglądać na dwóch imprezach sportowych – Marconi Indoor Triathlon, a także Marconi Duathlon Świdnica, który już 26 września będzie miał swoją trzecią edycję.

– Występując od 10 lat na zawodach w Polsce zawsze myślałem o tym, aby takie zawody odbyły się w moim rodzinnym mieście, gdzie mieszkam i prowadzę biznes. 4 lata temu dzięki wsparciu Miasta Świdnica oraz Gminy i Powiatu udało się osiągnąć ten cel w postaci imprez: Marconi Duathlon Świdnica oraz Marconi Indoor Triathlon. Jesteśmy dumni z organizacji tych zawodów i mamy nadzieje zarazić tą piękną dyscypliną szerokie grono miłośników kolarstwa, jak i biegów – podkreśla właściciel Grupy Marconi Marcin Markiewicz, który sam jest triathlonistą i współzałożycielem KS Żelazna Świdnica, będącego organizatorem tych wydarzeń sportowych.

Duathlon, który odbędzie się 26 września 2021, to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse – CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle) i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasy zarówno biegowa i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe. Nie zapomniano również o najmłodszych kibicach. Podczas zawodów odbędzie się impreza towarzysząca dla dzieci, w formie miasteczka z grami i zabawami, organizowana przez LZS, GLKS oraz Świdnicka Grupę Biegową.

Grafika wydarzenia

– Od początku powstania tych zawodów przyświecały nam dwa cele: po pierwsze integracja całego środowiska świdnickiego sportu wokół tej imprezy, co udało się osiągnąć patrząc na zaangażowanie świdnickich klubów: Żelazna Świdnica, GLKS, LZS, Świdnicka Grupa Biegowa oraz władz Gminy i Powiatu, które wspierają imprezę. Drugi cel natomiast to zorganizowanie imprezy nie tylko dla profesjonalistów czy osób z doświadczeniem. Te zawody są dla każdego. Jeśli więc nie masz specjalistycznego roweru, to nic nie szkodzi, abyś wystartował na rowerze mtb, czy jakimkolwiek innym, liczy się bowiem dobra zabawa – przyznaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu UM w Świdnicy.

Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia sportowej formy dla każdego biegacza i kolarza, a dla osób startujących pierwszy raz będzie to niezapomniana przygoda i być może pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodaje natomiast Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6323&fbclid=IwAR1PmCwhpz3aHepuqE9hoULB7I2Blm12u8n2JziaaJ9l908CK-EFbj__wEA

Link do strony zawodów:
https://www.facebook.com/Marconi-Duathlon-%C5%9Awidnica-101921415472371

https://www.instagram.com/marconiduathlonswidnica/

grafika marconi Duathlon Świdnica

Skip to content