AKTYWNI 24h po raz piąty! Wracamy!

Witajcie AKTYWNI 24! – info dla uczestników

Przypominamy, że startujemy jednocześnie na bieżni, rowerze stacjonarnym oraz ergometrze 21 maja 2022 roku o godz. 9.00 na scenie w Galerii Świdnickiej.

Przypominamy, że będzie jeden rower „rekordowy”, ergometr oraz bieżnia gdzie ustanawiać będziemy oficjalny wynik tego roku. Wiąże się to z pewnymi obowiązkami. Każdy uczestnik musi przybyć na 15 minut przed swoim startem, aby punktualnie wystartować i „wykręcić” maksa.

Po zakończonej próbie należy sprawdzić swój wynik i podpisać się na liście uczestników. Sprawdźcie jeszcze raz listy swoich startów, nastawcie budziki. Obsługa sędziowska będzie do Was wysyłać również przypomnienia, ale nie zaśpijcie itp. prosimy! Od godz. 21.00 wejście do Galerii będzie od strony ul. Miłego Dnia (od rzeki).

Rower „rekordowy” będzie wyposażony w siodełko kolarskie. Wymagane są spodenki z wkładką. Rower wyposażony jest w tradycyjne pedały z noskami oraz system SPD MTB.

Zabierzcie swoje biegowe obuwie, ręczniki itp. Na wszystkich uczestników czeka woda mineralna lub izotnik oraz dedykowane skarpetki.

Podajemy link do ewidencji uczestników z godzinami startu

Bieżnia: https://docs.google.com/document/d/1Mi7HQxwT5YCYjUGjJwrcht4H8W_GO5oS08EDXoul0JQ/edit?usp=sharing

Rower:
https://docs.google.com/document/d/1jxKcnZUvW96N9gFKvJynn3NdC9-dWkHvEW9IjWejVF0/edit?usp=sharing

Ergometr:
https://docs.google.com/document/d/1g2-_2UUM61igwzRwwpwDq-OR82lK8VCp1_Ime_OB1ZY/edit?usp=sharing

Odszukajcie się i sprawdźcie swoje godziny startu! Wszelkie zmiany uwagi itd. należy kierować do poszczególnych koordynatorów:
rowery Radosław Werner – tel. 691273300 – Sport Świdnica
bieżnia Jacek Gołębiewski tel. 505125735 – Świdnicka Grupa Biegowa
ergometr Łukasz Dmytrowski tel. 600943193 – CrossBox74 Świdnica

W razie „większych” spraw zapraszamy do kontaktu na adres r.werner@um.swidnica.pl lub tel. 748562938.

______________________________________

Po raz piąty świdniczanie podejmą próbę pobicia rekordów w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu. Wydarzenie nosi hasło „Wracamy”, gdyż jest wznawiane po okresie pandemii.

Każdy może mieć w tym swój udział. Zapraszamy do Galerii Świdnickiej. Start o godzinie 9.00 w sobotę, 21 maja, a koniec dokładnie 24 godziny później – o godzinie 9.00 w niedzielę, 22 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.

W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby, które serdecznie zachęcam do wspólnej zabawy. W 2019 roku rowerzyści wykręcili 896,7 km spalając 20.744 kcal. Biegacze wybiegali 315,33 km, a na ergometrze pokonano dystans 311,243 km – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze, biegu na bieżni mechanicznej oraz jeździe ergometrze. W tym roku wracamy po pandemii, aby spróbować pobić swoje wyniki. Nowością będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa. Każdy może stworzyć swój zespół (4 osoby) i rywalizować z innymi na wszystkich urządzeniach. Oczywiście można zgłaszać się również indywidualnie.

Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie: http://sport.swidnica.pl

Ustanowienie nowych rekordów nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z która od lat współpracują świdniccy sportowcy. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Well Fitness Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Każdy uczestnik po zaliczaniu aktywności otrzyma sportowe skarpetki – wzór w galerii.

Regulamin – regulamin aktywni 24 2022

Link do zapisów – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6xxS9US50BPD5A3-_zLzANQHBvEDmxH9SjfPpMkJ6-PhIWg/viewform

Wydarzenie FB – https://www.facebook.com/events/668872771013507

Skip to content