Bieg Niepodległości 2023

Już po raz piętnasty 11 listopada rekreacyjnym biegiem ulicami świdnickiej starówki uczczone zostanie Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku dla uczestników wydarzenia przygotowano 1200 pamiątkowych medali.

Zgłoszenia do biegu i wydawanie opasek uprawniających do odebrania medalu na mecie odbędzie się w dniu biegu w świdnickim Rynku. Od godziny 11.00 w kilku punktach na biegaczy będą czekali harcerze z Komendy Hufca ZHP Świdnica. Start w Rynku przy Wieży Ratuszowej punktualnie o godzinie 12.00. Na uczestników czeka trasa o długości okrążenia 1250 metrów: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Aby odebrać medal należy pokonać trasą przynajmniej jeden raz, bardziej ambitnym i wysportowanym proponujemy wykonanie dwóch, trzech lub maksymalnie czterech okrążeń.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie i Komendą Hufca ZHP Świdnica.

plakat biegu niepodległości 2023

Skip to content