Festyn rodzinny z 4. Świdnickim Biegiem Papieskim i akcją charytatywną.

Moc atrakcji w Parku Centralnym. Festyn rodzinny z 4. Świdnickim Biegiem Papieskim i akcją charytatywną.

Rekreacyjny bieg z pięknym okolicznościowym medalem na mecie, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko już w niedzielę, 21 maja, w Parku Centralnym przy hali sportowej przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej. Na Festyn Rodzinno-Sportowy „Jan Paweł II papieżem sportowców” zapraszamy w godzinach 14.00-18.00.

Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O 15.00 wystartuje Bieg Papieski (zapisy od 13.00 do 14.30 w hali sportowej). Trasa długości dwóch kilometrów wytyczona zostanie alejkami parku. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 300 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. Udział w biegu jest bezpłatny, ale przy zapisach mile widziane są datki na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Numer zbiórki 2022/84/OR. Konto zbiórki zasilą także fundusze zebrane w trakcie festynu.

Atrakcji nie zabraknie! Na dzieci będą czekały między innymi: malowanie twarzy, studio malowanych tatuaży, zaplatanie warkoczyków. Nieco starsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań (cholesterol, ciśnienie). Każdy znajdzie również coś dla siebie w wielkiej strefie gastronomicznej z domowymi wypiekami, potrawami z grilla i kuchnią polową z zupami. Przygotowane zostanie także stoisko z wyrobami wykonanymi przez uczestników placówek PSONI koło w Świdnicy. Tradycyjnie będzie też wielka loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami!

Organizatorami Festynu Rodzinno-Sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców” są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, Fundacja Łączy nas Football, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Diecezja Świdnica i przychodnia ARS Medica.

PROGRAM FESTYNU RODZINNO-SPORTOWEGO „JAN PAWEŁ II PAPIEŻEM SPORTOWCÓW”

21.05.2023 (niedziela) – PARK CENTRALNY, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej

Czas trwania imprezy: 14.00-18.00

13.00-14.30 – zapisy do Biegu Papieskiego (hala sportowa)
15.00 – Bieg Papieski (2 km)

 

 

 

Skip to content