Gwiazdy sportu motywowały świdnickie dzieci do aktywności!

Duża lekcja w-fu dla świdnickich uczniów szkół podstawowych w Świdnicy z gwizdami sportu w ramach projektu Włącz Aktywność była mega wydarzeniem we wtorek 7 listopada.

„Włącz Aktywność” to projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki nieprzerwanie od 2017 roku, odwiedzając miasta w całej Polsce. Włączamy aktywność z wybitnymi osobowościami sportu.

W 2023 roku zdecydowaliśmy się rozszerzyć projekt „Włącz Aktywność” zapraszając do współpracy 12 miast! W przedolimpijskim roku zaprosiliśmy wybitne gwiazdy sportu. Mistrzyni olimpijską Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Iga Baumgart-Witan (odwiedzi Opole i Świdnicę), Mistrza Olimpijskiego – Dawida Tomalę (spotkania we Wrześni, Pile i Kołobrzegu). To wyjątkowa edycja, ponieważ uczestnicy w Mysłowicach, Myślenicach i Małogoszczu będą mieli przyjemność spotkać mistrza olimpijskiego z Sochi – Zbigniewa Bródkę. Joanna Jędrzejczyk odwiedzi Sulejówek i Skierniewice, a Sławomir Szmal spotka się z młodzieżą w Cieszynie oraz Jastrzębiu Zdroju – mówi Marcin Strządał koordynator projektu.

Dzieci mogły poznać szczegóły z życia wybitnych gwiazd sportu, ich codzienną pracę, sukcesy oraz niepowodzenia. Każdy z zaproszonych gości miał również część interaktywną z setką dzieci wytypowanych do aktywności. Na trybunach dzielnie kibicowali im koleżanki i koledzy.

Zaproszonymi gośćmi byli: Iga Baumgart – Witan – lekkoatletyka, Weronika Nowakowska – biathlon, Filip Pawełka – koszykówka, danker oraz Jacek Jarząbek – trial rowerowy.

Skip to content