Mistrzostwa Polski w hokeju w Świdnicy!

Takiego wydarzenia na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jeszcze nie było. Od 2 do 4 marca szesnaście zespołów z całej Polski stanie w szranki Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie MPA Dywizji 4. Honoru naszego miasta będą broniły Odyńce Świdnica. Wstęp dla kibiców na zawody wolny!

Mimo nieporównywalnie gorszej infrastruktury i mniejszej liczby lodowisk niż choćby w sąsiednich Czechach, okazuje się, że hokej na lodzie, przynajmniej ten w wydaniu amatorskim, ma się całkiem nieźle i wyraźnie się rozwija. Istnieje kilka poziomów rozgrywek, każdego roku powstają kolejne kluby. Ekipa świdnickich Odyńców jest tego zresztą najlepszym przykładem. Po kilku latach treningów grupa pasjonatów nie tylko zdecydowanie poprawiła swój poziom gry, ale również formalizuje swoją działalność i jest w trakcie powoływania stowarzyszenia. W poprzednim sezonie Zachodniej Ligi Hokejowej Odyńce zajęły drugie miejsce w stawce pięciu zespołów. W tym roku może być jeszcze lepiej…

Obok Odyńców w Świdnicy zobaczymy takie ekipy jak: ADK Auto Toruń, Amatorzy Oświęcim, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Dragons Tychy, Drwale Czarny Dunajec, Grizzlies Gdynia, Humbaki Kraków, Koguty Sanok, Media Team, Orły Oleśnica, Piraci Skarżysko-Kamienna, Siekiery Szamocin, Sokół Śląsk, Torpeda Warszawa i Wataha 71 Wrocław 2. Przez trzy dni rozegrane zostaną aż 34 mecze. W pierwszej fazie świdniczanie zagrają w grupie z ADK Auto Toruń (czwartek, 2 marca, godz. 14.15), Watahą Wrocław 2 (piątek, 3 marca, godz. 8.00) oraz Grizzlies Gdynia (piątek, 3 marca, godz. 19.15). W sobotę odbędzie się faza pucharowa – w zależności od wyników w grupie Odyńce zagrają o awans lub utrzymanie.

W związku z zawodami w dniach 2-4 marca na lodowisku nie będą odbywały się ślizgawki ogólnodostępne. Ostatnie dni ślizgawek w tym roku zaplanowano na 5, 6 i 7 marca – prosimy o wykorzystanie obowiązujących karnetów. Od 8 marca lodowisko będzie nieczynne w związku z przygotowaniami do organizowanych przez DKC „Dzik” Świdnica zawodów w curlingu.

 

MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW W HOKEJU NA LODZIE MPA WYWIZJA 4 (ŚWIDNICA, 2-4.2023)

Czwartek (2.03)

8.00-15.15 – eliminacje

15.30 – ceremonia otwarcia zawodów

15.45-23.00 – eliminacje

Piątek (3.03)

8.00-22.30 – eliminacje

Sobota (4.03)

8.00-13.30 – ćwierćfinały

14.00-16.30 – mecze o utrzymanie

19.00-21.30 – mecze o awans

Zakończenie zawodów

Skip to content