Piknikowo i sportowo!

Bieg przeszkodowy Runmageddon dla dzieci, wielka strefa dmuchańców, pole do minigolfa, animacje, zabawy zręcznościowe, turnieje dla dzieci i dorosłych, pokazy sportowe i modeli latających, prezentacje świdnickich klubów i stowarzyszeń sportowych, czy wreszcie otwarta symultana szachowa z polską arcymistrzynią i mistrzynią Polski Klaudią Kulon i loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego, który już w niedzielę, 12 czerwca odbędzie się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej 35. Wstęp wolny!

Wielkie sportowo-rekreacyjne święto wraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Początek wydarzenia o godzinie 12.00 – wraz z wjazdem na teren OSiR-u uczestników Rajdu Rowerowego „Świdnica na Rowery”. Zakończenie planowane jest na godzinę 17.00. Pięć godzin na obiektach OSiR-u wypełni moc atrakcji dla całych rodzin. Na młodsze i starsze dzieci czekać będą między innymi: wielka strefa dmuchańców, animacje, gry i zabawy, bańki mydlane. Najodważniejsze dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił na trasie najeżonego przeszkodami biegu Runmageddon Kids. Nieco starsi z kolei mogą rozegrać partyjkę golfa na dziewięciodołkowym polu, potrenować… zimowe dyscypliny olimpijskie lub zagrać w tenisa w ramach 10. Memoriału Bogdana Szymańskiego. Będzie też coś dla miłośników rozrywki umysłowej. Dwugodzinną symultaną z rotacją graczy na 20 stanowiskach da Klaudia Kulon – od 2014 roku szachowa arcymistrzyni i ubiegłoroczna mistrzyni Polski.

O dodatkowe atrakcje w swoich dyscyplinach zatroszczą się w ramach prezentacji na stanowiskach  świdnickie kluby sportowe i centra aktywności ruchowej.

W trakcie festynu trwać będzie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami – dochód zasili zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę na rzecz zwierząt na swoim stanowisku prowadzić też będzie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Wydarzenie uzupełnią wręczenie nagród prezydent Świdnicy za osiągnięcia sportowe w 2021 roku, podsumowanie niedawnej akcji Aktywni24, czy wreszcie podsumowanie i nagrodzenie za cykl współzawodnictwa szkolnego w kończącym się roku szkolnym.

Organizatorami i Partnerami Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, IgnerHome, Mineral Zdrój, Sonel i PUO Świdnica.

Polsko-Ukraiński Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Niedziela, 12 czerwca 2022

PROGRAM RAMOWY

9.00-18.00 – 10. Memoriał Bogdana Szymańskiego (korty) – zapisy: Waldemar Kurek, tel. 607-944-999

12.00 – Przyjazd uczestników Rajdu Rowerowego „Świdnica na Rowery”. Oficjalne rozpoczęcie festynu (scena)

12.00-17.00 – atrakcje dla całych rodzin, turnieje, gry, zabawy, prezentacje klubów sportowych (boiska piłkarskie, tereny zielone)

12.30 – Wręczenie nagród Prezydent Świdnicy za osiągnięcia sportowe (scena)

13.00-17.00 – Runmageddon Kids (teren za boiskami trawiastymi i plażowymi)

13.00-15.00 – Otwarta symultana z arcymistrzynią szachową Klaudią Kulon (wiata grillowa)

13.30 – Wręczenie nagród za udział w akcji Aktywni 24

14.30 – Podsumowanie cyklu współzawodnictwa szkolnego (scena)

15.20 – Pokazowa partia szachów błyskawicznych: Klaudia Kulon – Kamil Gałuszka (scena)

16.00 – Pokazy sportowe (scena)

17.00 – Zakończenie festynu

Skip to content