Podsumowanie treningu RSP 2024

Ponad 161 tysięcy kilometrów wykręciło 504 aktywnych uczestników treningu Rowerowej Stolicy Polski skupionych w 43 grupach dla Świdnicy. Jest to wynik lepszy o 41% w porównaniu do zeszłego roku! Dało nam to 7 miejsce w Polsce bez przelicznika na liczbę mieszkańców. To bardzo dobry prognostyk na główną rywalizację, która wystartuje 1 czerwca. Ale nie dmuchajmy balonika bo robimy to przecież #dlaSiebieiSwidnicy.

Głównym założeniem tej zabawy jest aktywizacja mieszkańców. Do akcji mocno włączają się szkoły oraz przedsiębiorstwa, które poprzez rywalizację o tytuł Świdnickiej Aktywnej Firmy zachęcają swoich pracowników do dojazdów do pracy rowerem.

Przy okazji czerwcowej, rowerowej zabawy Lokalna Organizacja Turystyczna oraz miasto Świdnica zapraszają mieszkańców na cztery bezpłatne wycieczki rowerowe z przewodnikiem i poczęstunkiem na koniec każdego wyjazdu. Szczegóły na @Księstwo Świdnicko – Jaworskie

A teraz czas na wyniki treningu. W tabelach podajemy oczywiście laureatów miejsc 1-3, którzy otrzymają plecaki rowerowe oraz po dwie pary skarpetek z limitowanej serii b/w Świdnica na Rowery.

Dodatkowo rozlosowaliśmy z pracownikami Wydziału Promocji po 10 sztuk skarpetek białych lub czarnych wśród miejsc 4-30 osobno dla kobiet i mężczyzn. Szczęśliwie wylosowani zostali oznaczeni pogrubioną czcionką.

Nagrody zostaną wręczone podczas Rajdu Rowerowego 9 czerwca na terenie OSIR-u ok. godz. 12.00 – 13.00. Prosimy laureatów o przybycie.

Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy do zabawy przez cały czerwiec.

Skip to content