Rajd Rowerowy „Świdnica na rowery” 12.06.2022

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 12 czerwca. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do czwartku, 9 czerwca.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/WiKDUeHPz2n4MZPJ7. Ilość miejsc jest ograniczona do 990, dlatego o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rajd rowerowy wystartuje 12 czerwca o godz. 11.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa wynosi ok. 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Po rajdzie na terenie ŚOSiR od godz. 12.00 do godz. 17.00 zapraszamy na Polsko-Ukraiński Festyn Sportowo-Rekreacyjny. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy już niedługo, w osobnym komunikacie.

W trakcie imprezy odbędzie się także zbiórka publiczna  na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał.  Będzie można nabyć kupony – każdy po 5 zł, które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. roweru, hulajnogi, deskorolek, piłek i  innych artykułów sportowych.

Rajd jest doskonałą okazją dołączenia się do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pobieramy aplikację Aktywne Miasta i kręcimy dla Świdnicy!

Aplikacja zapewnia synchronizację z Garmin Connect. (instrukcja poniżej w galerii)

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJdla systemu IOS TUTAJ. 

plakat rajd rowerowy 2022

Skip to content