10. Bieg Niepodległości za nami (FOTO)

Mimo niepokojących prognoz pogoda „wytrzymała” – rekreacyjno-patriotyczny piknik odbył się bez przeszkód. 1434 osób stanęło na starcie 10. Biegu Niepodległości Świdnica 2017. Impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji jak zawsze była jednym z najważniejszych wydarzeń 11 listopada w Świdnicy.

Oficjalny start nastąpił punktualnie o 12.00. Biało-czerwoną flagą sygnał dała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano trasę wytyczoną ulicami świdnickiej starówki. Długość jednego okrążenia wynosiła 1250 metrów. Przebiec można było maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decydował ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie był mierzony czas i notowane miejsca. Liczył się udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku. Na finiszu na wszystkich czekały medale. Dekorowali nimi: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wraz z zastępcami: Szymonem Chojnowskim i Markiem Suwalskim, wicestarosta Zygmunt Worsa, członek zarządu powiatu, Alicja Synowska, komendant hufca ZHP Świdnica Mariola Pamuła i z ramienia gospodarza imprezy – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Żądło.

bieg niepodleglosci (32)

Po biegu wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody. Do wygrania były: vouchery do sklepu JT Sport, zaproszenia do Kryształowej Gospody Kuflowej, zaproszenia do Cinema 3D w Galerii Świdnickiej oraz karnety wstępu na obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – lodowisko i krytą pływalnię. Dodatkowo wszyscy biegacze, którzy w dniu imprezy pojawili się w restauracji Da Grasso, na hasło „Bieg Niepodległości” za dużą pizzę zapłacili jak za średnią. Specjalne upominki powędrowały do najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Byli to odpowiednio: siedmiomiesięczny Grześ Jedziniak i urodzona w 1939 roku Janina Kapa.

Głównymi organizatorami 10. Biegu Niepodległości Świdnica 2017 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, firma JAKO, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Energia Fitness Klub.

Foto: Radosław Werner

[Best_Wordpress_Gallery id=”64″ gal_title=”X Bieg Niepodległości 2017″]

Skip to content