Saneczkarze trenują na lodowisku

Byli już hokeiści na rolkach, reprezentacja Polski w lacrosse, łyżwiarze figurowi czy specjaliści od curlingu i short tracku. Przedstawiciele kolejnej dyscypliny wybrali obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jako bazę przygotowań do sezonu startowego. Tym razem są to… saneczkarze.

saneczkarze na wspólnym ujęciu

Grupa piętnastu uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, zawodnicy klubów Śnieżka Karpacz i MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra od 3 stycznia szlifują formę na lodowisku. Zajęcia odbywają się wcześnie rano, przed uruchomieniem ogólnodostępnych ślizgawek.

trening startu

W Świdnicy saneczkarze trenują przede wszystkim moment startu, który w tej dyscyplinie jest bardzo ważny. – Przygotowujemy się do zawodów lutowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w Krynicy – tłumaczą trenerzy Przemysław Pochłód i Tomasz Koćmierowski. – Nie mamy lodowiska w Karpaczu, dlatego szukamy obiektów w okolicy. Ten w Świdnicy bardzo nam odpowiada.

saneczkarka w rakcie treningu startu

Trenujący to niemal wyłącznie medaliści mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Do Świdnicy przyjechali między innymi reprezentanci Polski juniorów: Klaudia Domaradzka i Kacper Tarnawski czy znajdujący się w kadrze na Youth Olimpic Games Lozanna 2020 Anna Bryk i Patrycja Karaś.

Chociaż w Polsce są tylko dwa tory saneczkowe (w Krynicy i Karpaczu) dyscyplina rozwija się coraz prężniej. Na igrzyskach w Pjongczang Polska wystawi sześciu reprezentantów.

Skip to content