Będą emocje i charytatywna akcja!

Duża gratka czeka na fanów sportów walki. W niedzielę, 25 marca hala Zawiszów będzie areną Otwartych Mistrzostw Polski WKA WFMC Kick Boxing i Otwartego Pucharu Polski Taekwon-do ITF HQ Korea/UITF. Zawody, którym patronuje prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a wspiera Fundacja Tara i jej ambasador – mistrz świata WKA Marcin Różalski będą też miały aspekt charytatywny. Licytacje i cegiełki zasilą konto Mariusza Cendrowskiego, boksera, olimpijczyka z Sydney, wielokrotnego amatorskiego mistrza Polski i zawodowego mistrza świata organizacji TWBA.

– Mariusz miał poważny wypadek. Jest sparaliżowany. Potrzebne jest wsparcie finansowe, dlatego na mistrzostwach będziemy się starać zebrać pieniążki. Można również wpłacać je na konto Mariusza. Nie każdy z moich znajomych wie, że Mariusz i ja razem trenowaliśmy kick boxing w klubie Fighter Wrocław u trenera Tomasza Skrzypka. Za nami wiele wspólnych treningów, wzajemnej tarczy oraz sparingów, bo startowaliśmy praktycznie w tej samej wadze – tłumaczy jeden z organizatorów zawodów, Arkadiusz Kaczmarek z FIGHTER Klub Kaczmarek Grodowski Świdnica. Na licytację udało się zdobyć wiele wartościowych pamiątek. – Mamy rękawice i koszulkę „Różala”, rękawice koszulkę i książkę od Darka Michalczewskiego, rękawice Marka Piotrowskiego, rękawice Tomasza Adamka oraz bluzę Mariusza Cendrowskiego – wylicza Arkadiusz Kaczmarek.

Zawody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9.30 i potrwają do około 20.00. Przy wejściu do hali będzie można nabyć cegiełki wartości 10 złotych.

otwarte_mistrzostwa _swidnicy_wka_2018

otwarte_mistrzostwa _swidnicy_wka_2018

Skip to content