Bieg na orientację dla mieszkańców

Na trening biegowy połączony z biegiem na orientację zaprasza mieszkańców w niedzielę, 15 kwietnia prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

plakat biegu

Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi o godz. 9.00 lekki trening biegowy na dystansie ok. 5 km. Start z parkingu przed Urzędem Stanu Cywilnego (ul. Armii Krajowej 47).

uczestnicy BNO

Biegacze dotrą do Parku Młodzieżowego, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację. Polegał on będzie na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

rywalizacja w BNO

Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu www.znajdzsiewlesie.pl/swidnica znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

mapka w biegu na orientację

Ten bieg można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację, które w dniach 21-23 września 2018 r. odbędą się w Świdnicy i Złotym Lesie. W ramach tego wydarzenia w Parku Centralnym zorganizowane będę otwarte mistrzostwa mieszkańców Świdnicy.

pieczenie kiełbasek po BNO

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

Link do regulaminu
Link do zapisów

W dniu imprezy w biurze zawodów możliwe są dodatkowe zgłoszenia i/lub korekty zgłoszeń, jednak organizator w tym przypadku nie gwarantuje zawodnikowi otrzymania pełnych świadczeń (mapa z trasą oraz chip do pomiaru czasu).

Serdecznie zapraszamy.

Skip to content