Bieg Kobiet w Świdnicy (mapa)

Kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie w biegu kobiet pod hasłem: Zawsze Pier(w)si, to wyjątkowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec z fundacji „W biegu”, cały projekt ma za zadanie zachęcić do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas. Świdnicka edycja wydarzenia już w sobotę, 19 maja.

kobiety podczas przygotowań do biegu
W 2018 udział w 8 edycjach imprez weźmie razem 10 000 tys. kobiet! Pobiegną we Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach, Świdnicy, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i w Warszawie.

Świdnica będzie czwartą tegoroczną lokalizacją Biegu Kobiet i odbędzie się dnia 19 maja 2018. Prawie 700 kobiet spotka się przy Zalewie Witoszówka by wspólnie wyruszyć na 5-cio kilometrową trasę.

mapka biegu

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę poznała na swojej drodze kobiety, które wygrały
z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie!

Ponad 5 tys. kobiet co roku umiera…

Od blisko trzech lat panie biegają w całej Polsce dla zdrowych piersi: we Wrocławiu, Świdnicy, Gdyni, Łodzi, Poznaniu i Warszawie, a ponadto w 2018 imprezy odbędą się także w Gliwicach i Krakowie. Udział w wydarzeniach weźmie ok. 10 000 pań. Czym jest jednak ta liczba, skoro wciąż aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi tylko dlatego, że nie miały  świadomości aby się zbadać?  – Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

koszulka biegowaInicjatywę kolejny rok wspiera Anita Since 1886 – producent biustonoszy, ale także gorsetów dla Amazonek, stąd Anita w nazwie biegu. Panie dzięki tej współpracy otrzymają m.in. nagrody w postaci pięknych, sportowych biustonoszy.

Więcej o wydarzeniach na stronie: www.kobietawbiegu.pl

Uczestniczki o Biegu Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si

Agnieszka Lisowska

Wszystko zaczęło się od Bieg u Kobiet w Świdnicy. Koleżanka namówiła mnie, aby się zapisać. I nie było już odwrotu. Myśl, że biorę udział w tej imprezie zmobilizował mnie do aktywności, a także zwrócił moją uwagę na profilaktykę i to jak często się badam, bo przyznam, różnie z tym bywało.

Udało mi się przebiec bez zatrzymywania cały dystans, niesamowita atmosfera spowodowały, ze nie chciałam już przestać, a bieganie stało się częścią mojego życia. Na biegu kobiet poznałam wiele fantastycznych osób, z którymi do dzisiaj wspólnie trenujemy, bierzemy udział w zawodach, pokonujemy własne słabości i wspólnie się mobilizujemy. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad startem, czy aby na pewno da radę, zawsze zapraszam na bieg kobiet Anita Zawsze Pier(w)si bo każda z nas znajdzie tu wsparcie i motywację do dalszego biegania i co najlepsze nie będzie już chciała przestać.

Monika Rosłon
Wspaniały bieg, świetna atmosfera. Ja już piszę się na bieg kobiet za rok!

Irena Rakowska

Byłam w Poznaniu byłam w Warszawie. Ten bieg potraktowałam jako pokazanie innym dziewczynom że dbam o siebie i swoje cycki.

Skip to content