Głosuj na nasze lodowisko!

Lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znalazło się w finale XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2017”. Głosowanie odbywa na stronie internetowej organizatora konkursu od 4 lipca do 9 sierpnia. Codziennie można oddać jeden głos. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Patronat nad wydarzeniem objęły między innymi: Ministerstwo Infrastruktury, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Ministerstwo Sportu i Rekreacji czy Pełnomocnik Rządu ds Osób Niepełnosprawnych.

Rywalizacja przebiega w dwunastu kategoriach. Świdnickie lodowisko rywalizuje w grupie „sport i rekreacja”. Rywalami naszego obiektu w walce o tytuł „Modernizacji Roku” są: bawialnia w Będzinie, kryte lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim, kryta pływalnia w Oświęcimiu oraz wielofunkcyjne lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej. Przypomnijmy, że po zakończonej w 2017 roku inwestycji modernizacji lodowiska, obiekt pełni funkcję hali sportowo-widowiskowej. Otoczona bandami arena przystosowana jest zarówno do rekreacyjnej jazdy na łyżwach jak również zawodów sportowych na lodzie (hokej, jazda figurowa, curling itp.). Poza sezonem zimowym jest możliwość rozłożenia specjalnej nawierzchni i adaptacji areny na rolkowisko. Trybuny są w stanie pomieścić 750 widzów. Inwestorem była Gmina Miasto Świdnica, wykonawcą Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński, zaś projektantem Pracownia Projektowa Archikon ze Świdnicy.

Głosowanie internetowe ruszyło 4 lipca i potrwa do godziny 12.00 9 sierpnia. Z każdego adresu IP można oddać jeden głos na 24 godziny. Podając przy każdym głosowaniu swój adres email zwiększa się szansę na wygraną cennych nagród przewidzianych dla głosujących.

Bezpośredni link do strony głosowania na lodowisko w Świdnicy: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/224-swidnica.html

Skip to content