Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację!

Świdnica stanie się centrum Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Już 22 i 23 września gościć będziemy prawie 500 pasjonatów biegania z mapą, którzy tym razem zmierzą się w rywalizacji sportowej na terenie gminy Świdnica, w Bystrzycy Górnej i Złotym Lesie. Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters rozegrane zostaną na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach. Na wszystkich startujących czekają mapy stworzone przez zespół doświadczonych kartografów, niebanalne trasy poprowadzone przez malownicze tereny Przedgórza Sudeckiego oraz wspaniała atmosfera podczas zawodów.

afisz biegu

W programie znalazły się również imprezy towarzyszące, czyli bieg sprinterski w Parku Harcerskim w Świdnicy oraz bieg na dystansie średnim w miejscowości Złoty Las. Mistrzostwa Miasta Świdnicy odbędą się 22 września.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych.

Biuro zawodów znajdować się będzie w sąsiedztwie bosmanatu nad zalewem Witoszówka, czynne będzie od godz. 15.00. Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godz. 16.00. Przygotowano do wyboru 4 kategorie tras o zróżnicowanej długości i poziomie technicznym. Zachęcam więc serdecznie świdniczan do zapisów na stronie: https://goo.gl/forms/XQXNO0gfKg2Rtzz43 – mówi Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

A już 18 września w Parku Młodzieżowym odbędą się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegu na Orientację. To kolejny element programu „Orientuj się w Świdnicy”. Wydarzenie to można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski, jak i Miasta Świdnicy.

Organizatorami zawodów są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Polski Związek Orientacji Sportowej, a partnerami zawodów: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, ZHP w Świdnicy oraz Nadleśnictwo Świdnica.

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się 22 września o godz. 18.30 na stadionie miejskim w Świdnicy. Szczegóły dotyczące mistrzostw można znaleźć na stronie www.mp2018.pl.

BIULETYN INFORMACYJNY – zapoznaj się!

Skip to content