Stadion otwarty (FOTO, WIDEO)

Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego oficjalnie otwarty i już w pierwszych dniach zatętnił życiem. Na „dzień dobry” był mecz piłkarski reprezentacji do lat 16 Polski i Czech, a kolejnego dnia barwny korowód mażoretek, przedszkolaków, uczniów i przedstawicieli klubów sportowych, a także zawody lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Młodzieży i otwarty trening biegowy.

Stadion uroczyście otworzono w piątek, 21 września. Wśród gości specjalnych uroczystości byli samorządowcy, a także znakomitości polskiego sportu – Tomasz Majewski, Józef Lisowski, Łukasz Krawczuk, Arkadiusz Gardzielewski, Kazimierz Dąbrowski i 108-letni weteran lekkoatletyki Stanisław Kowalski.

Honorowego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, a zarazem wicestarosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, posłanki na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Katarzyna Mrzygłocka, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wiceprezes DZLA Marian Dobija, dyrektor ŚOSiR-u Jerzy Żądło, przedstawiciele wykonawcy robót Paweł Dąbrowski z firmy Dabro-Bau i Piotr Ochocki z firmy Bud Ziem, Tomasz Majewski, Józef Lisowski, Łukasz Krawczuk, Arkadiusz Gardzielewski, Stanisław Kowalski, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Dariusz Stachurski, zawodniczka Olimpii Świdnica Alicja Klag i zawodnik Polonii-Stali Świdnica Kacper Krawczyk.

Potem na bieżni zaprezentowała się cztery sztafety pokoleń złożone z VIP-ów, urzędników z Urzędu Miejskiego w Świdnicy, przedstawicieli klubów sportowych i młodzieży szkolnej, Po słodkim poczęstunku – efektownym torcie mistrza Eugeniusza Kępy obiektem na dobre zaczęła rządzić młodzież. W zawodach Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży zaprezentowało się kilkuset uczniów ze świdnickich szkół podstawowych.

Wieczorem otwarty trening biegowy dla mieszkańców miasta zorganizowała Świdnicka Grupa Biegowa.

Dzień wcześniej odbył się mecz piłkarski reprezentacji do lat 16 Polski i Czech. Wygrywając 3:1 młodzi Polacy zrewanżowali się Czechom za porażkę 0:2 na terenie rywala dwa dni wcześniej. Kibice, którzy szczelnie wypełnili trybuny stadionu długo nie mieli powodów do radości. Po nieco niemrawej pierwszej połowie Polacy przegrywali z Czechami 0:1. Bramkę zdobył w 33. minucie Filip Urica. Po zmianie stron Biało-Czerwoni wyraźnie podkręcili tempo, a ich falowe ataki szybko przekuły się na zdobycz bramkową. Do siatki Czechów kolejno trafiali: Mateusz Łęgowski, Patryk Kusztal i Marcel Żurek.

W składzie Polaków był mały świdnicki akcent w postaci pomocnika Legii Warszawa Radosława Cielemęckiego. Pochodzący z Wałbrzycha zawodnik przez kilkanaście miesięcy występował w Gryfie Świdnica.

Z trybun mecz obserwowało sporo młodzieży – zawodników świdnickich klubów piłkarskich. W loży VIP zasiedli między innymi: posłanka Sejmu RP Katarzyna Leszczyńska-Kołacz, trójka prezydentów Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Szymon Chojnowski i Marek Suwalski oraz cała plejada znakomitości świata futbolu, w tym wiceprezes PZPN Andrzej Padewski, byli reprezentanci Polski Michał Żewłakow i Grzegorz Rasiak.

W sobotę i niedzielę w Świdnicy na terenach wokół zalewu Witoszówka oraz w Bystrzycy Górnej i Złotym Lesie odbywały się Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację. Ceremonia dekoracji odbyła się w sobotni wieczór na stadionie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”132″ gal_title=”Otwarcie stadionu 20-21.09.2018″]

Skip to content