Było dźwiganie i sztangi wyginanie! (foto, video)

Ponad zwyczajny pokaz siły i walki zademonstrowali w Galerii Świdnickiej uczestnicy drugiego Pucharu Świdnickiego Dzika w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. 

Do walki na pomoście stanęło 43 siłaczy i 8 kobiet z całej Polski. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 12.00 i przez cały czas towarzyszyła jej niespotykana dawka emocji.

W międzyczasie zaprezentowali się akrobaci z MKS Polonia Świdnica oraz Szymon Król, który przedstawił się w pokazie kulturystycznym. Deserem można nazwać próbę bicia rekordu przez Marcina Karkulę, który podszedł do sztangi z ciężarem 400 kg!!! Choć próba nie została zaliczona może on poszczycić się wyciśniętym ciężarem 350 kg!!!

Wśród kategorii wagowych była również ta dedykowana Świdniczanom, wśród których najsilniejszą okazała się Justyna Kloc (70 kg) oraz Konrad Michalak (210 kg).

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska. Organizatorami wydarzenia byli: MKS Polonia Świdnica – sekcja akrobatyki, Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka oraz DominikaKrzysztof Bałysowie. Partnerzy wspierający wydarzenie: JAKO, ACTIVLAB, FERROS, Radny Rady Miejskiej w Świdnicy – Krzysztof Grudziński, Piwnica Ratuszowa, Hotel Red Baron, KFC, Klub CF 58100.

Wyniki znajdują się na końcu galerii.

Foto Radosław Werner

 

Skip to content