Zapraszamy na Bieg Niepodległości!

Półtora tysiąca pamiątkowych koszulek i medali czeka na uczestników 11. Biegu Niepodległości Świdnica 2018. Impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się tradycyjnie 11 listopada. Start i meta, jak zawsze, w Rynku. W porównaniu do poprzednich lat nieznacznemu przesunięciu ulegnie godzina startu.


Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W związku z przypadającą na ten rok okrągłą, setną rocznicą odzyskania niepodległości również spodziewać można się znakomitej frekwencji. Zapisy i odbiór pakietu startowego (koszulka, opaska) już od godziny 10.00 odbywać się będą w Muzeum Dawnego Kupiectwa (wejście od Rynku, wyjście przy Wieży Ratuszowej). Biuro będzie pracowało do godziny 12.30.

Około godziny 12.35 odbędzie się wspólna rozgrzewka. Oficjalny start z udziałem włodarzy miasta i powiatu zaplanowany jest na godzinę 12.45 spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Przebiec można maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie będzie mierzony czas i notowane zajęte miejsce. Ważny jest sam udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku. Na pierwszych 1500 zapisanych osób na mecie będzie czekał pamiątkowy medal.

Po biegu odbędzie się losowanie. Na uczestników biegu czekać będą między innymi vouchery, zaproszenia na obiekty ŚOSiR-u itp.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w 11. Biegu Niepodległości. Liczymy na dobrą, rodzinną atmosferę! – zachęca Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Głównymi organizatorami 11. Biegu Niepodległości Świdnica 2018 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Skip to content