AKTYWNI 24h! Pobijmy wspólnie kolejny rekord Polski i Świdnicy

Po raz czwarty świdniczanie podejmą próbę pobicia i ustanowienia rekordów Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

wykręcanie rekordu w aktywnych 24

Każdy może mieć w tym swój udział. Zapraszamy do Galerii Świdnickiej. Start o godzinie 9.00 w sobotę, 11 maja, a koniec dokładnie 24 godziny później – o godzinie 9.00 w niedzielę, 12 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.

W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie, które serdecznie zachęcam do wspólnej zabawy. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1416,8 km. Biegacze wybiegali 296,32 km, a na ergometrze pokonano dystans 307,91 km – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

afisz aktywni 24

Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze oraz biegu na bieżni mechanicznej. W tym roku ustanowimy Rekord Polski w wygenerowanej łącznej mocy mechanicznej na rowerze oraz w przebytych kilometrach na bieżni i ergometrze. Wykręcanie rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15 lub 30 minut.

Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie:

REGULAMIN

ZAPISY

Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

 

Magdalena Dzwonkowska
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy

 

Skip to content