Festyn na medal! (FOTO)

Dopisała pogoda, frekwencja i współorganizatorzy – kluby, stowarzyszenia, szkoły. Za nami festyn sportowo-rekreacyjny w ramach Dni Świdnicy. Impreza z mnóstwem atrakcji odbyła się w niedzielę, 2 czerwca na naszych obiektach przy ulicy Śląskiej.

piknik

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Fani boksu już od godziny 11.00 dopingowali młodych Polaków, którzy w ringu rozstawionym na stadionie im. Janusza Kusocińskiego skrzyżowali rękawice z reprezentacją Czech. Juniorska reprezentacja Polski wygrała mecz 10:4, a dwa punkty dla biało-czerwonych zdobył dzięki wygranej swojej walce zawodnik Boks Polonii Świdnica, Kamil Guźliński.

Część rekreacyjna trwała od godziny 13.00 do 17.00. Na uczetsników festynu czekała wielka strefa dmuchańców, animacje dla dzieci, gry i zabawy, pokazy. Absolutną nowością była symultana szachowa z Kamilem Gałuszką, aktualnie najlepszym świdnickim zawodnikiem. Gracz KSz Gambit stoczył w sumie kilkadziesiąt pojedynków i wszystkie zakończyły się jego zwycięstwem. Z inicjatywy Polonii-Stali Świdnica rozegrano I turniej plażowej piłki nożnej orlików. W szranki stanęło siedem drużyn. Po trzy ekipy wystawiła Polonia-Stal i Gryf, a jedną Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Ci ostatni okazali się największą rewelacją rozgrywek, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Pierwszy i trzeci stopień podium obsadzili młodzi piłkarze Gryfa. Na kortach swój turniej rozegrali uczniowie szkół podstawowych.

Na scenie głównej odbywały się pokazy i prezentacje, uroczyście zakończono także zmagania w akcji Aktywni 24 i Współzawodnictwa szkolnego w roku szkolnym 2018/19.

Impreza nie odbyłaby się bez wielkiego zaangażowania klubów, stowarzyszeń, centrów aktywności ruchowej i szkół, które wystawiły swoje stanowiska. W tym roku z zaproszenia do współorganizacji tego wydarzenia skorzystało kilkadziesiąt podmiotów: LZS, Ale Heca, Monika Masłowska, TKKF Licznikowiec, TKKF Bolko, UKS Gryf Świdnica, Polonia-Stal Świdnica, KS Neptun Świdnica, SKT Tiger Świdnica, ŚKPR Świdnica, APR Świdnica, Świdnicka Grupa Biegowa, Świdnicki Klub Biegacza Hermes, MKS Polonia Świdnica (siatkówka), MKS Polonia Świdnica (akrobatyka), Boks Polonia Świdnica, KFA Renegades Świdnica, KSz Gambit MDK Świdnica, Labonitafit, BOX74 – Trening Funkcjonalny, Centrum Formy 58100, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Bliżej Ciebie przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Ziemi Świdnickiej, Społeczna Akademia Nauk Wydział zamiejscowy Świdnica, Szkoła Podstawowa nr 4, Tenis Fan Klub, Urząd Miejski w Świdnicy (Czysta Świdnica). Wszystkim należą się wielkie słowa uznania i podziękowania!

Zdjęcia: Wiktor Bąkiewicz

 

Skip to content