Silesian Spring Świdnica 2020

Kto w naszym regionie najszybciej układa kostkę Rubika? Już niedługo, bo 7 marca poznamy odpowiedź na to pytanie za sprawą organizowanego w Świdnicy Silesian Spring 2020, czyli otwartych zawodów w układaniu niezwykle popularnego, kolorowego sześcianu. Turniej zorganizowany zostanie w Klubie Bolko. Zapisy na wydarzenie potrwają do 3 marca.

Speedcubing, czyli zyskująca na popularności dyscyplina polegająca na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika i innych łamigłówek logicznych z jej rodziny zawita do Świdnicy. Zawody dla amatorów oraz profesjonalistów zorganizowane zostaną w kilku kategoriach. Rozegrane zostaną konkurencje 2x2x2, Pyraminx, Skewb i 5x5x5. Nie zabraknie oczywiście tej najbardziej znanej i popularnej kostki, wymyślonej przez węgierskiego profesora architektury Ernő Rubik, czyli 3x3x3. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w układaniu kostek musi dokonać rejestracji online na stronie internetowej https://www.speedcubing.pl/zawody/silesian-spring-swidnica-2020 do 3 marca br. oraz uiścić opłatę startową. Liczba miejsc jest ograniczona. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców Świdnicy oraz okolic, do wspólnej rywalizacji oraz zabawy w układaniu chyba najpopularniejsze łamigłówki logicznej na świecie. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z niezwykle doświadczonymi zawodnikami, którzy od lat układają kostkę Rubika i na swoim koncie mają wiele rekordów. Na zawodach na pewno pojawi się Adam Chodyniecki, młody świdniczanin, który w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza Polski w układaniu kostki 3x3x3 w kategorii wiekowej 11-12 lat oraz został Mistrzem Polski w tej samej konkurencji w całym turnieju, a więc w kategorii do lat 16 – mówi Anna Chodyniecka, organizatorka turnieju.

Oprócz zawodów odbędą się także warsztaty z układania kostki Rubika dla dzieci i młodzieży ze Świdnicy oraz uczniów świdnickich szkół. Aby wziąć w nich udział należy dokonać wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej organizatora. Warto zrobić to wcześniej ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia, które odbędą się 8 marca poprowadzi zwycięzca „The Brain Genialny Umysł” Adam Polkowski wraz z ekipą trenerów.

W trakcie zawodów chcemy także opowiedzieć  o czymś bardzo ważnym, a mianowicie o spektrum autyzmu. Dzięki współpracy z „aspiracje-spektrum autyzmu, wsparcie, społeczność”  chcemy w niebanalny sposób udostępnić wszystkim obecnym spojrzenie na spektrum autyzmu i zbliżyć w ten sposób do siebie ludzi ze spektrum autyzmu i ludzi neurotypowych – dodaje Anna Chodyniecka.

Organizatorzy nawiązali również współpracę ze świdnickim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, które to zaoferuje słodki poczęstunek, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych schroniska.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Świdnicy. 

Mateusz Jadach

Biuro Prezydenta Miasta

Skip to content