Wiosenna rekreacja biegowa

W niedzielę, 9 kwietnia prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska zaprasza wszystkich mieszkańców na trening biegowy połączony z biegiem na orientację.

Plakat wydarzenia

Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi o godz. 9.00 lekki trening biegowy na dystansie ok. 8 km. Start z parkingu przed Urzędem Stanu Cywilnego (ul. Armii Krajowej 47).

Po treningu biegacze dotrą do Parku Młodzieżowego, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację. Polegał on będzie na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu znajdzsiewlesie.pl/swidnica znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

Bieg na orientację jest jedną z dyscyplin, która będzie rozgrywana podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, jak również w Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Zapisy na zawody prowadzone będą bezpośrednio na starcie. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

Serdecznie zapraszamy.

Skip to content