Flaga TWG wędruje po Świdnicy (foto, video)

Tym razem Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy zorganizowała przyjęcie flagi The World Games 2017. Ceremonia przygotowana przez społeczność szkoły nawiązywała do starożytnych tradycji olimpijskich. 

Przed przyjęciem flagi od Szkoły Podstawowej nr 6 uczniowie SP 105 poznali historię oraz dyscypliny Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w szkolnych konkursach wiedzy oraz plastycznych. W trakcie ceremonii zaprezentowali się w specjalnym programie sportowo-artystycznym przed zaproszonymi gośćmi.

W drugiej części wydarzenia uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach  Mini The World Games. Zawody zorganizowano w formie stacji sportowych, każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności w takich dyscyplinach jak: unihokej 1×1 lub strzały na bramkę, przeciąganie liny (1×1,2×2,3×3), kręgle i bulle.

25 kwietnia 2017 r. delegacja SP 105 przekaże flagę The Word Games Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy.

Zawody The World Games 2017 zaplanowano od 20 do 30 lipca we Wrocławiu oraz Świdnicy, Jelczu-Laskowicach, Trzebnicy i Szymanowie. W Świdnicy areną zmagań sportowców będzie hala lodowiska, gdzie odbędą się zawody w jeździe figurowej na wrotkach (22-23.07) oraz turniej hokeja na rolkach (25-29.07).

W igrzyskach TWG weźmie udział ponad 4 tysiące sportowców. Przedstawiciele 31 dyscyplin walczyć będą na 26 arenach. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu tysięcy kibiców oraz ponad 1000 dziennikarzy z całego świata.

Wśród dyscyplin TWG są między innymi: bieg na orientację, bule, ju-jitsu, kręgle, piłka ręczna plażowa, pływanie w płetwach, przeciąganie liny, snooker, squash, sumo, żużel czy futbol amerykański.

[Best_Wordpress_Gallery id=”41″ gal_title=”Przekazanie flagi TWG – SP nr 105 w Świdnicy”]

Skip to content