Mali Wspaniali podsumowani (FOTO, VIDEO)

Niczym nie skrępowana radość i uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem, że program „Mali Wspaniali” okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Około pól tysiąca przedszkolaków ze Świdnicy opanowało lodowisko, gdzie  w poniedziałek, 12 czerwca Świdnickim Testem Przedszkolaka podsumowano program.

Koordynatorem akcji jest Tomasz Bohuszewicz, który przez kilka miesięcy szkolił najmłodszych na zajęciach w przedszkolach. Frekwencja drugiej edycji akcji programu „Mali Wspaniali” to zasługa Urzędu Miejskiego w Świdnicy, który po raz kolejny wsparł świdnickie przedszkolaki. Partnerem projektu została również Fundacji Banku Zachodniego, która dzięki programowi grantowemu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” pomogła uruchomić nowe grupy w przedszkolach.

Podczas Świdnickiego Testu Przedszkolaka na dzieci czekało kilka konkurencji: bieg wahadłowy, skok z miejsca w dal, rzut piłką lekarską oraz sprint na 20 metrów. Na podstawie wyników poszczególnych konkurencji określono poziom oraz postęp sprawności dzieci.

Inicjatywa Programu „Mali Wspaniali” jest jednym z elementów strategii promocji aktywności i zdrowego trybu życia w związku z igrzyskami The World Games 2017, które odbędą się Świdnicy.

Miasto, jako partner tych igrzysk, chce oprócz przygotowania obiektów sportowych, propagować także aktywność fizyczną przede wszystkim wśród najmłodszych.

Impreza odbyła się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Starosty Świdnickiego Piotra Fedorowicza oraz Prezydent Miasta Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”47″ gal_title=”Świdnicki Test Przedszkolaka 12.06.2017″]

Skip to content