Orientuj się w Świdnicy 2017 (foto, wyniki)

Prawie stu uczniów świdnickich podstawówek zameldowało się na starcie drugich zawodów w biegu na orientację, które 21 czerwca 2017 roku odbyły się na terenie Parku Młodzieżowego, gdzie zlokalizowana jest ścieżka BnO złożona ze stałych punktów kontrolnych, która powstała w ramach programu „Orientuj się w Świdnicy”.

Biuro zawodów działało od godziny 9:30, gdzie zawodnicy i nauczyciele otrzymywali pakiety startowe dla swoich szkół. Start zawodników odbywał się interwałowo od godziny 10.00 co minutę.

IMG_0200

W organizację Mistrzostw Szkół Podstawowych w Świdnicy zaangażowani byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Hufiec ZHP w Świdnicy.

Przypomnijmy, że Bieg na orientację (BnO) jest jedną z dyscyplin nieolimpijskich rozgrywanych podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, ale również w Świdnicy. Nasze miasto jest partnerem wydarzenia The World Games 2017, gdzie rozegrane zostaną zawody w jeździe figurowej na wrotkach i hokeju na rolkach.

Foto: Radosław Werner

WYNIKI 

[Best_Wordpress_Gallery id=”48″ gal_title=”Orientuj się w Świdnicy 2017″]

Skip to content