Pozostaną piękne wspomnienia! (foto)

Takiej imprezy w Świdnicy nie było i pewnie już nigdy nie będzie. Hala lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od 22 do 29 lipca gościła sportowców X Igrzysk Sportowych The World Games. Sportowcy i kibice z całego świata podkreślali świetną organizację imprezy, a rywalizacja przy pełnych trybunach dopełniła atmosferę wielkiego sportowego święta.

twg_swidnica (51)

W Świdnicy odbyły się zawody w jeździe figurowej na wrotkach i hokeju na rolkach. Te pierwsze zdominowali Włosi, którzy w czterech konkurencjach zdobyli aż sześć medali, w tym cztery złote! Absolutnym bohaterem okazał się Luca Lucaroni, który okazał się najlepszy zarówno w zawodach solistów,l jak i par sportowych.

W turnieju hokeja na rolkach mocno trzymaliśmy kciuki za Polaków. Dla podopiecznych Bartłomieja Wróbla już sam udział w tej imprezie i możliwość zmierzenia się ze światowymi potęgami był nie lada przeżyciem. Niestety, mimo ambitnej postawy Polakom nie udało się sprawić niespodzianki. Przegrali wszystkie mecze i zajęli ostatnie, ósme miejsce. Mistrzami zostali Czesi, po wygranej w finale z Francją. Brązowy medal wywalczyła Szwajcaria.

The World Games było największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce.

TWG 2017 od 20 do 30 lipca odbyło się we Wrocławiu, Świdnicy, Szymanowie, Jelcz-Laskowicach i Trzebnicy. W programie znalazło się 31 dyscyplin: bieg na orientację, bule, fistball, ju-jitsu, kajak polo, karate, korfball, kręgle, lacrosse, ultimate frisbee, łucznictwo, muay thai, narty wodne i wakeboard, piłka ręczna plażowa, pływanie w płetwach, przeciąganie liny, sportowe ratownictwo wodne, sporty bilardowe, gimnastyczne, wrotkarskie, lotnicze, squash, sumo, taniec sportowy, trójbój siłowy, unihokej i wspinaczka sportowe, a także – na zaproszenie gospodarzy, Wrocławia – futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe i żużel.

Mamy doskonale zmodernizowany obiekt, który po zakończeniu rozgrywek The World Games będzie służył na co dzień mieszkańcom. Nie wykluczamy stworzenia w Świdnicy drużyny hokeja na rolkach, a także tego w wydaniu klasycznym, na lodzie. Jeżeli znajdą się chętni do uprawiania tej dyscypliny, mogą liczyć na nasze wsparcie – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Alberto Lastrucci, przewodniczący zarządu Międzynarodowej Federacji Sportów Wrotkarskich ds. hokeja na rolkach zadeklarował pomoc ze strony swojej organizacji: – Macie obiekt, który spełnia najwyższe standardy światowe. Teraz czas, by go wykorzystać. Ze swej strony oferuję wszelkie wsparcie, także w postaci szkole} dla ternerów.

The World Games 2017. Jazda figurowa na wrotkach

Soliści

Luca Lucaroni (Włochy)

Pierre Meriel (Francja)

Juan Francisko Sanchez (Argentyna)

 

Solistki

Silvia Nemesco (Włochy)

Monica Gimeno (Hiszpania)

Rafaela Freitas (Brazylia)

 

Pary taneczne

Elena Leoni, Alessandro Spigal (Włochy)

Silvia Stibilj, Andrea Bassi (Włochy)

Mariana Souto, Jose Souto (Portugalia)

 

Pary sportowe

Rebecca Tarlazzi, Luca Lucaroni ( Włochy)

Sara Vernucci, Marco Garelli (Włochy)

Marine Portret, Nathanel Fouloy (Francja)

 

 

The World Games 2017. Turniej hokeja na rolkach (25-29.07)

 

Grupa A: USA – Kanada 1:7, Polska – Czechy 1:4, Kanada – Czechy 2:5, USA – Polska 10:0, Czechy – USA 2:3, Kanada – Polska 3:1

 

Czechy                        3          4          11:6

Kanada                       3          4          12:7

USA                           3          4          14:9

Polska                        3          0          2:17

 

Grupa B: Francja – Szwajcaria 3:2, Włochy – Argentyna 2:0, Argentyna – Francja 1:6, Szwajcaria – Włochy 6:2, Szwajcaria – Argentyna 6:0, Włochy – Francja 1:8

 

Francja                        3          6          17:4

Szwajcaria                  3          4          14:5

Włochy                       3          2          5:14

Argentyna                   3          0          1:14

 

O miejsca 5-8: USA Argentyna 4:0, Włochy – Polska 4:1

 

Półfinały: Francja – Kanada 5:1, Czechy – Szwajcaria 5:2

 

O miejsce 7: Argentyna – Polska 5:1

O miejsce 5: USA – Włochy 6:4

O miejsce 3: Kanada – Szwajcaria 3:4

O miejsce 1: Czechy – Francja 5:1

[Best_Wordpress_Gallery id=”53″ gal_title=”TWG 2017″]

Skip to content