Rowerem przez miasto

W tym roku rowerzyści po raz drugi przejadą ulicami miasta. Impreza Rowerem przez miasto” odbędzie się w ramach projektu „Rowerem przez miasto – budowa dróg i ciągów pieszo – rowerowych w Świdnicy sposobem na wdrożenie strategii niskoemisyjnej”, Nr projektu RPDS.03.04.04-02-0007/16.

plakat rajdu rowerowego

Akcja  Rowerem przez miasto” pod patronatem Prezydent Miasta Beaty Moskal – Słaniewskiej odbędzie się 8 października br. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich miłośników dwóch kółek. Mile widziane są grupy ze świdnickich szkół i przedszkoli, młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi. Celem akcji jest promocja wybudowanych w tym roku ścieżek rowerowych   oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przejazdu wyznaczoną trasą w towarzystwie władz miasta i innych rowerzystów. Nad bezpieczeństwem jak zwykle będą czuwać: Policja, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Piloci.

Na zbiórkę zapraszamy o godz. 9:45 na parking przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy ul. Armii Krajowej 49, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych zabezpieczających trasę wyruszymy punktualnie o godz. 10:00 na 11 km odcinek poprowadzony ulicami miasta. Tym razem organizator wyznaczył zupełnie nowa trasę, wzdłuż której podziwiać będzie można nowe trasy rowerowe w Świdnicy. Następnie cykliście zakończą swój przejazd na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej 35 gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z kiełbaskami, zdrową żywnością, konkursami, zabawami,

Nie zabraknie atrakcji. Dla uczestników przygotowano: m.in. zamki i dmuchańce dla najmłodszych, pokazy fitness, gry przygotowane przez LZS, rowerowy tor przeszkód,  znakowanie rowerów przez Policję, zdrowe przekąski i grill.  Osoby przybyłe na OSiR będą mogły wziąć udział również w konkursach i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.  Dla uczestników jak zwykle mamy przygotowane pamiątkowe koszulki.

Organizacją akcji „Rowerem przez miasto” zajmuje się Urząd Miejski w Świdnicy. Wszystkich miłośników dwóch kółek serdecznie zapraszamy.

Piknik rowerowy w ramach akcji „Rowerem przez miasto”, odbywa się dzięki wsparciu naszych partnerów, którymi są: Fitness World z Galerii Świdnickiej, sklep rowerowy „Rower S.C.” z ul Wrocławskiej, Policja, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

mapka przebiegu trasy rajdu rowerowegom 2017

 

 

Skip to content