Świdnica rywalizuje po raz drugi o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! (ustawienia, grafiki, video)

Przed nami czwarta edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.  Rywalizacja odbędzie się w czerwcu i potrwa cały miesiąc. W zabawie może wziąć udział każdy rowerzysta, który pobierze na swój telefon aplikację „Aktywne Miasta” i wybierze to, dla którego będzie kręcić kilometry.

„Aktywne Miasta” to portal internetowy oraz aplikacja sportowa będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje kilkanaście dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie.

grafika wydarzenia

– W ubiegłym roku Świdnica uplasowała się na 14 miejscu wśród 53 miast prezydenckich. W zabawie udział wzięło 836 uczestników skupionych w 29 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy rowerzyści pokonali 101 651 kilometrów. Zachęcam wszystkich, aby już dzisiaj rozpoczęli treningi i w czerwcu wykręcili dla Świdnicy jeszcze więcej kilometrów  – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy, koordynator projektu.

Poprzez wybór odpowiedniej formy transportu możemy mieć faktyczny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego. Wybierając rower, stawiamy na ekologiczny środek transportu. Podczas zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021 przez jeden miesiąc udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla do środowiska o blisko 257 ton! Takie akcje wpływają na popularyzację alternatywnych, ekologicznych form transportu i tym samym przyczyniają się do edukacji ekologicznej społeczeństwa.

Udział w zabawie jest bezpłatny. A miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Dla sześciu najlepszych kobiet i mężczyzn przygotowaliśmy nagrody w postaci dedykowanych koszulek rowerowych oraz zegarki sportowe dla zwycięzców. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i nasza aktywność na świeżym powietrzu. Lubisz rowerowe wycieczki z rodziną? Dojeżdżasz rowerem do pracy? Kręcisz kilometry dla zdrowia albo sylwetki? Nie zastanawiaj się dłużej, tylko dołącz do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022 – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy.

 

Aplikacja zapewnia synchronizację z Garmin Connect. (instrukcja poniżej w galerii)

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS TUTAJ. 

Kontakt z koordynatorem: r.werner(at)um.swidnica.pl, tel. 74 85 62 938.

Strona projektu: www.aktywne.miasta.pl

ABC.. rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

 

 

 

 

Skip to content