Święto sportu w Świdnicy!

Dopisała pogoda (aż za bardzo) i frekwencja. Tłumy świdniczan, całe rodziny wzięły udział w Pikniku Sportowo-Rekreacyjnym, jaki w niedzielę, 12 czerwca 2022 roku odbył się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dla większości uczestników festyn był zwieńczeniem 10 kilometrowego rajdu rowerowego „Świdnica na rowery”. Na miejscu czekały atrakcje dla całych rodzin: Bieg przeszkodowy Runmageddon dla dzieci, wielka strefa dmuchańców, pole do minigolfa, animacje, zabawy zręcznościowe, turnieje dla dzieci i dorosłych, pokazy sportowe i modeli latających, prezentacje świdnickich klubów i stowarzyszeń sportowych, czy wreszcie otwarta symultana szachowa z polską arcymistrzynią i mistrzynią Polski Klaudią Kulon i loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Na kortach trwał natomiast 10. Memoriał Bogdana Szymańskiego.

W międzyczasie odbyła się ceremonia medalowa sportowców, trenerów oraz działaczy za osiągnięcia w poprzednim roku oraz wręczenie nagród dla najlepszych uczestników akcji AKTYWNI 24.

Piknik trwał pięć godzin – wielkie słowa podziękowania należą się zwłaszcza klubom, stowarzyszeniom, centrom aktywności ruchowej, organizacjom, instytucjom i firmom które chętnie włączyły się we współorganizację wydarzenia. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Skip to content