Wystrzelał medale ME!

W ubiegłą sobotę (8.06.2024) w Osijeku (Chorwacja) zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Strzelectwie Sportowym. W Mistrzostwach wziął udział zawodnik z naszego regiony – Tomasz Jędraszczyk. Startował on w konkurencjach pistolet standard, pistolet sportowy, pistolet szybkostrzelny i pistolet szybkostrzelny TRIO. W tej największej w Europie imprezie strzeleckiej wzięli udział czołowi zawodnicy z naszego kontynentu. Tomek Jędraszczyk trzykrotnie stawał na podium tych Mistrzostw.

W konkurencji pistolet szybkostrzelny TRIO stanął na ja wyższym stopniu podium i ze łzami w oczach słuchał Mazurka Dąbrowskiego. Również na najwyższym stopniu podium stanął wraz z kolegami z drużyny w konkurencji pistolet szybkostrzelny oraz zajęli drugie miejsce w pistolecie sportowym. Najbardziej pechowym dla zawodnika jest czwarte miejsce tuż poza podium. Tam Tomek Jędraszczyk znalazł się po konkurencji pistolet standard. Tak wspaniałego debiutu na arenie międzynarodowej nie spodziewał się trener Dariusz Cisek, pracujący na co dzień z Tomkiem w Klubie Sportów Obronnych Świdnica.

Jak podkreśla trener, Tomek pojechał na Mistrzostwa Europy znakomicie przygotowany. Miał za sobą start w prestiżowych zawodach takich jak Międzynarodowy Memoriał Józefa Zapędzkiego i jedne z największych zawodów dla strzelców pistoletowych w Berlinie. Z obu tych imprez Tomek przywiózł brązowe medale. Czeka go teraz okres ciężkich zawodów. Jedzie do Niemiec na zawody w Suhl, następnie do Pilzna w Czechach na Puchar Nadziei Olimpijskich w we wrześniu Mistrzostwa Świata w Peru w Limie. W międzyczasie drobne zawody w Polsce takie jak III Runda Pucharu Polski w Ustce, Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu oraz Mistrzostwa Polski Juniorów.

Tomek jest mieszkańcem Jedliny Zdroju, jest uczniem W zespole Szkół Politechnicznych ENERGETYK w Wałbrzychu, trenuje na co dzień w Świdnicy w Klubie Sportów Obronnych. Jego trenerem jest jednocześnie jego nauczyciel w ENERGETYKU Pan Dariusz Cisek, natomiast trenerem Kadry Narodowej Juniorów jest Piotr Daniluk, wielokrotny reprezentant polski w konkurencjach pistoletowych.

Skip to content