Zapisz się na Rajd Rowerowy!

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022, który zaplanowano na niedzielę, 18 września. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie”. Zapisy potrwają do środy, 14 września.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, alternatywnych środków transportu, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o środowisko i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/JZGFvkdWhgirttX29Ilość miejsc jest ograniczona do 990, dlatego o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rajd rowerowy wystartuje 18 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (zbiórka uczestników od godz. 9.30). Trasa wynosi ok. 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie, jak podczas każdego rajdu, grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Po rajdzie, od godz. 11.00 do godz. 14.00, na terenie ŚOSiR odbędzie się piknik sportowo – rekreacyjny, podczas którego zaplanowano zbiórkę publiczną  na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Będzie można nabyć kupony – każdy po 5 zł, które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Serdecznie zapraszamy!

plakat rowerowy jesień 2022

Skip to content