Zapraszamy na ślizgawki z Olimpijką, Natalią Czerwonką

Takiego wydarzenie na naszym lodowisku jeszcze nie było! W dwie niedziele (26 listopada, 3 grudnia) na wybranych ślizgawkach na tafli pojawi się Natalia Czerwonka, srebrna medalistka w łyżwiarstwie szybkim z Soczi. Znakomita sportsmenka wraz ze swoim zespołem zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej zabawy z elementami nauki jazdy na łyżwach!

„Ślizgawki z Olimpijką. Natalia Czerwonka na lodzie” odbędą się 26 listopada i 3 grudnia przy wejściach na godzinę 12.30 i 14.00. Uczestnictwo w spotkaniu na podstawie biletu wstępu na lodowisko. – Będzie nam niezwykle miło gościć znakomitą zawodniczkę, panią Natalię. Do wzięcia udziału w tych ślizgawkach szczególnie zapraszamy dzieci – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR.

– Wiem, że w Świdnicy ślizgawki cieszą się wielką popularnością, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Cieszę się, że sama to zobaczę na własne oczy, a przy tym spotkam się z młodymi ludźmi – mówi Natalia Czerwonka, która od kilku tygodni mieszka w Świdnicy. Łyżwiarka trafiła do naszego miasta w zawiązku z powstałą we wrześniu klasą łyżwiarstwa szybkiego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie. – Zależy mi na promocji łyżwiarstwa. W Świdnicy jest wspaniały obiekt i bardzo dobre warunki do uprawiania różnych dyscyplin na lodzie – dodaje czterokrotna olimpijka.

Natalia Czerwonka w swojej bogatej karierze wielokrotnie biła rekordy Polski, zdobywała medale i wygrywała prestiżowe zawody. Do największych jej sukcesów należy olimpijskie srebro z Soczi w 2014 roku oraz dwa medale Mistrzostw Świata w drużynie w 2012 i 2013 roku. Karierę zawodniczą oficjalnie zakończyła w 2022 roku.

 

grafika wydarzenia

Skip to content